News

Henryk Kowalczyk z wizytą na przejściach granicznych w Medyce i Korczowej

Henryk Kowalczyk korczowa medyka przejście graniczne ewa leniart
fot. Henryk Kowalczyk/Twitter

W czwartek minister Henryk Kowalczyk wraz z wojewodą podkarpacką Ewą Leniart odbył wizyty na przejściach granicznych w Medyce i Korczowej – poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szef resortu rozmawiał ze służbami granicznymi.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk w czwartek udał się na przejścia graniczne w Medyce i Korczowej. Szef resortu odbył wizyty wraz z wojewodą podkarpacką Ewą Leniart. Urzędnicy spotkali się ze służbami granicznymi.

„Rozważamy wzmocnienie inspekcji weterynaryjnej i fitosanitarnej. Jednak głównym problemem jest brak separacji towarów po stronie ukraińskiej – poinformował cytowany w ministerialnym komunikacie Henryk Kowalczyk.

Jak przekazało MRIRW, Kowalczyk zwrócił jednocześnie uwagę, że trudne warunki pracy na przejściach granicznych wynikają w znacznej mierze ze zbyt małego wyposażenia technicznego do przeładunku ukraińskiego zboża. W dalszym ciągu nie ma zapowiadanego przez przedstawicieli Komisji Europejskiej wzmocnienia zewnętrznych przejść granicznych UE w urządzenia do przeładunku zboża. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top