Biznes

I-BS.pl ze Stalowej Woli zainwestuje w PN-T Rzeszów-Dworzysko

ibs rzeszów dworzysko stalowa wola inwestycja
fot. I-BS.pl

Niemal 2 mln zł zainwestuje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko spółka I-BS.pl, która zajmuje się głównie m.in. tworzeniem i sprzedażą oprogramowania IT.

Jak poinformował prezes zarządu spółki Henryk Mierzwiński, firma w parku utworzy dział badawczo-rozwojowy oraz docelowo inkubator innowacyjnych technologii.

Mierzwiński podkreślił, że nowa inwestycja ma pokazać, że możliwe jest postawienie bardzo opłacalnego budynku niskoenergetycznego zasilanego i ogrzewanego energią słoneczną. „Podobne rozwiązanie funkcjonuje już od 7 lat w siedzibie spółki w Stalowej Woli, a oferowane rozwiązania przynoszą korzyści naszym klientom, ułatwiając im życie i znacznie obniżają koszty funkcjonowania” – tłumaczy.

Spółka I-BS.pl działa na rynku od 2007 r., zatrudnia ponad 80 osób, jej główna siedziba znajduje się Stalowej Woli.

W parku Rzeszów-Dworzysko firma zainwestuje 1,8 mln zł.

Park o powierzchni ponad 83 ha prowadzony jest przez starostwo rzeszowskie. Jak zaznaczył sekretarz starostwa Waldemar Pijar, bardzo ważne jest, że I-BS.pl zamierza utworzyć dział badawczo-rozwojowy oraz docelowo utworzyć inkubator innowacyjnych technologii. „Ten obszar naszego województwa zapewnia bowiem dostęp do wykształconych specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii IT” – zauważył. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top