Poradnik

Ile trzeba zarabiać, by dostać kredyt gotówkowy?

Ile trzeba zarabiać, by dostać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to forma finansowania, z której Polacy korzystają bardzo często. Pozyskane pieniądze można przeznaczyć na różne cele, co pozwala zrealizować wiele planów. Pojawia się jednak pytanie o to, jak wysoki dochód trzeba osiągać, aby otrzymać wsparcie finansowe. Dowiedz się więcej.

Polacy chętnie sięgają po kredyty, o czym świadczą statystyki. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Kredytowej wynika, że 75% rodaków w wieku 18-64 lata przynajmniej raz w życiu zaciągnęło jakieś zobowiązanie finansowe. Dużą popularnością cieszy się kredyt gotówkowy bez prowizji, ponieważ przekłada się na korzystniejsze warunki. Nie wszyscy jednak mogą ubiegać się o tego rodzaju wsparcie finansowe. Głównym kryterium jest dochód.

Wysokość zarobków a szansa na kredyt gotówkowy

Osoby, które chciałyby zaciągnąć kredyt gotówkowy, zastanawiają się nad minimalną wysokością wynagrodzenia potrzebnego do uzyskania pozytywnej decyzji od banku. Trudno mówić o jakimkolwiek kryterium, ponieważ ważna jest nie tylko sama kwota osiąganych dochodów. Wynagrodzenie jest ważne, jednak bank rozpatruje je wraz z innymi parametrami.

Bank uwzględnia przede wszystkim zdolność kredytową, a więc szanse na terminową spłatę zobowiązania przez kredytobiorcę. Dochód odgrywa w tym znaczącą rolę, ale nie jest determinujący. Może się bowiem zdarzyć osoba z wysokim wynagrodzeniem, ale niską zdolnością kredytową. Będzie miała na swoim koncie równie dużo wydatków, w efekcie czego niewiele pozostanie jej na spłatę ewentualnego zobowiązania.

Jak poprawić zdolność kredytową?

Jeśli chcesz ocenić swoje szanse na uzyskanie wsparcia finansowego, zadbaj o swoją zdolność kredytową. Niezależnie od tego, ile zarabiasz, możesz ją zwiększyć. W jaki sposób?

  • Wydłuż okres kredytowania – im dłuższy, tym niższe raty będziesz płacić. Dzięki temu miesięczne wydatki z tego tytułu nie obciążą nadmiernie budżetu.
  • Ubiegaj się o mniejszą kwotę – nie musisz zaciągać kredytu na maksymalną kwotę, jeśli nie masz takiej potrzeby.
  • Znajdź dodatkowe źródło dochodu – dzięki temu zwiększy się „pula” pieniędzy, które bank uwzględni przy wyliczaniu zdolności.
  • Ogranicz wydatki – jeśli to możliwe, spłać zaciągnięte zobowiązania, ureguluj dług na karcie kredytowej czy spłać limit na linii kredytowej.

Pamiętaj! Nawet przy niskim dochodzie (ale i przy niskich wydatkach) masz szansę na uzyskanie kredytu gotówkowego. Musisz tylko wybrać odpowiedni bank i skorzystać z najbardziej atrakcyjnej formy finansowania. Dobrym pomysłem jest kredyt gotówkowy bez prowizji i z niskim oprocentowaniem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top