Poradnik

Internetowe recenzje sklepów. Czemu warto czytać je przed zakupami?

opinia sklep internetowy opinie recenzje

Internetowe recenzje sklepów lub produktów pozwalają znacznie obniżyć ryzyko związane z zakupami online. Czemu warto zapoznać się z nimi przed wykonaniem przelewu?

Według raportu Local Consumer Review Survey, ponad 91 procent internautów przed dokonaniem zakupu online zapoznaje się z recenzjami innych kupujących. Pełne zaufanie do publikowanych w sieci opinii ma natomiast 84 procent osób zamawiających produkty w internecie. Komentarze mogą dotyczyć zarówno sprzedawanych towarów lub usług, jak i samego sklepu lub usługodawcy.

Z rosnącego znaczenia internetowych opinii dobrze zdają sobie sprawę przedsiębiorcy z sektora e-commerce, którzy coraz częściej na stronach swoich sklepów udostępniają przestrzeń do ich wystawiania. Poza tym w internecie działa też wiele serwisów umożliwiających publikację niezależnych recenzji. Ich lektura to dobry sposób na uniknięcie nietrafionych zakupów i innych problemów. Jeśli więc nadal należycie do niewielkiej grupy osób niekorzystających z tego rozwiązania – najwyższy czas to zmienić. Oto kilka argumentów.

Unikniesz zakupów w nierzetelnym sklepie

Chociaż jakość obsługi klientów w sektorze e-commerce w ostatnich latach znacząco się poprawiła, nadal nie sposób wykluczyć, że podczas zakupów online traficie na nieuczciwego sprzedawcę. Nierzetelność sklepu może objawiać się między innymi poprzez wysyłanie produktów niezgodnych z opisem, nieodpowiednie zapakowanie przesyłki lub dłuższy niż deklarowany czas nadania paczki. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do przywłaszczenia przelanych pieniędzy lub wyłudzenia danych osobowych.

Czytając recenzje sklepów internetowych, takich „atrakcji” możecie jednak łatwo uniknąć. Jeśli chociaż część poprzednich klientów pisze o wspomnianych problemach lub innych trudnościach – najlepiej zrobicie, wycofując się z transakcji. Nawet jeżeli cena jest atrakcyjna – duże promocje to jedna z metod wabienia nieuważnych klientów.

Wybierzesz produkt najwyższej jakości

Profesjonalizm i uczciwość sprzedawcy nie zawsze są gwarancją zadowolenia z zakupów. Równie poważny problem to niska jakość kupionych produktów. Zdarza się, że ich opis nie budzi żadnych zastrzeżeń, więc bez obaw kupujemy towar. Po dotarciu przesyłki okazuje się jednak, że jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia lub że sprzęt nie nadaje się do użytku.

Opinie na temat sklepów internetowych pozwolą wam uniknąć zakupu produktów niewartych swojej ceny. Często znajdziecie w nich szczegółowe informacje na temat jakości towarów oferowanych przez dany sklep oraz tego, jak sprawdzają się w trakcie eksploatacji. Warto wziąć je pod uwagę, planując kolejne zakupy.

Dowiesz się, czy dany produkt jest dla ciebie

A co z sytuacjami, gdy kupiony produkt jest zadowalającej jakości, ale okazuje się nie do końca tym, czego oczekujesz? Również i ten problem może zostać wyeliminowany dzięki czytaniu internetowych recenzji. Klienci często dzielą się nie tylko opiniami dotyczącymi obsługi i jakości towarów, ale też wrażeniami z ich korzystania. Dzięki ich relacjom, możecie stwierdzić, czy dany produkt wasze oczekiwania i w razie konieczności znaleźć bardziej dopasowaną do swoich potrzeb alternatywę.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top