Biznes

Jedna sonda pomiarowa – wiele możliwości!

sonda pomiarowa renishaw

Renishaw/Sonda pomiarowa. Wielu producentów zmaga się z wąskim gardłem w dziale kontroli jakości.

Wyprodukowane przedmioty czekają w kolejce na pomiar wstępny, niezbędny do dalszej obróbki. Wystarczy drobny błąd, uszkodzone narzędzie lub zły stan techniczny obrabiarki, żeby cała partia trafiła do złomowania.

Z pomocą przychodzi pomiar międzyoperacyjny, wykonywany na opracowywanych przedmiotach bezpośrednio w trakcie obróbki. Pozwala on na zmniejszenie ilość złomowanych części, ogranicza zużycie materiału, prądu i sprężonego powietrza, skraca czas wykonywania przedmiotu, likwiduje obciążenia działu Kontroli Jakości. Krótko mówiąc, ogranicza koszty produkcji i zwiększa przepustowość linii produkcyjnej.

Sonda pomiarowa OSP60 to szybka i precyzyjna elektrostykowa sonda obrabiarkowa, która umożliwia skanowanie przedmiotu bezpośrednio w maszynie CNC. Dzięki unikatowej technologii wykorzystującej czujniki 3D, system pomiarowy SPRINT™ wykonuje szybkie i precyzyjne przejazdy po powierzchni przedmiotu co czyni go idealnym rozwiązaniem dla szerokiego spektrum zastosowań przemysłowych. Sonda jest bardzo czuła na zmiany kształtu powierzchni, dzięki czemu jest w stanie wykrywać submikronowe przemieszczenia na końcówce trzpienia pomiarowego, rejestrując aż 1000punktów na sekundę.

renishaw sonda pomiarowa

Dlaczego system SPRINT z wykorzystaniem Sondy OSP60 jest tak wyjątkowy?

Sonda pomiarowa jest w stanie określić górny i dolny punkt powierzchni lub dokładnie pomierzyć odchyłki kształtu elementu, które mogłyby zostać pominięte przez systemy pomiarowe oparte na pojedynczych punktach. Funkcja skanowania pozwala zaoszczędzić bezcenny czas podczas kontroli na obrabiarce oraz konfiguracji obróbki, co przekłada się na wydłużenie efektywnego czasu obróbki.

Sonda pomiarowa jest w stanie mierzyć elementy 3D, takie jak stożki, cylindry, okręgi lub kule, korzystając z wielu trajektorii skanowania i wykorzystując dane do operacji dopasowania przed obróbką. Wyniki pomiarów przedmiotów obrabianych przez sondę OSP60 pozwalają na automatyczną kontrolę procesów obróbki prowadzonych na maszynie CNC. Wyniki pomiarów można również wykorzystać do dalszej analizy lub kontroli jakości.

Sonda OSP60 wykorzystuje innowacyjną technologię czujników, co pozwala systemowi SPRINT na wyjątkowo szybkie i dokładne pomiary. Sonda ta współpracuje z oprogramowaniem SupaScan oraz pakietem skanującym Productivity+™ i może być używana w wielu różnych zastosowaniach przemysłowych. OSP60 może również działać jako sonda elektrostykowa, gdy jest używana z pakietem oprogramowania Inspection Plus, co umożliwia skrócenie czasu cyklu pracy w porównaniu do tradycyjnych sond elektrostykowych.

Wnioski:

  • Sonda pomiarowa OSP60 to precyzyjne narzędzie umożliwiające szybkie i dokładne pomiary na obrabiarkach CNC.
  • Jest bardzo czuła na zmiany kształtu powierzchni i wykrywa submikronowe przemieszczenia.
  • Sonda umożliwia ocenę stanu technicznego obrabiarek, szybkie ustawianie przedmiotów i kontrolę jakości.
  • Działa zarówno jako sonda elektrostykowa, jak i z wykorzystaniem technologii skanowania.
  • Wykorzystuje zaawansowane algorytmy i oprogramowanie do przetwarzania danych pomiarowych.

Materiał promocyjny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top