News

KAS zarekwirowała 5 automatów do gier hazardowych w Tarnobrzegu

tarnobrzeg automat gry hazardowe
fot. KAS

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli w Tarnobrzegu 5 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych.

W tym roku podkarpacka KAS zarekwirowała już blisko 180 tego typu urządzeń.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, automaty zostały zabezpieczone w trakcie kontroli jednego z lokali.

„Funkcjonariusze wykryli 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Przeprowadzone czynności potwierdziły hazardowy charakter urządzeń. Automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu” – dodała.

Chabowska przypomniała, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna, w tym kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

„Organizatorowi nielegalnych gier a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu” – podkreśliła.

Przestępstwo karne skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. Jak zaznaczyła Chabowska, czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych.

W tym roku funkcjonariusze podkarpackiej KAS zarekwirowali blisko 180 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top