Biznes

Kolejne 4 śmigłowce Black Hawk z PZL Mielec dla Wojsk Specjalnych

black hawk pzl mielec mon wojsko zamówienie

Kolejne śmigłowce z Mielca dla polskiego wojska. Szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdzi jutro umowę dotyczącą pozyskania czterech kolejnych śmigłowców S-70i Black Hawk – poinformował dziś resort obrony.

Jak przekazało MON w komunikacie, umowa, zawarta pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia MON a Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu (PZL Mielec), dotyczy pozyskania czterech śmigłowców do prowadzenia operacji specjalnych wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym.

Zakup śmigłowców wynika z konieczności dalszego rozwoju Wojsk Specjalnych.

To drugie zamówienie, zgodnie z pierwszym cztery śmigłowce do prowadzenia powietrznych operacji specjalnych trafiły do Wojska Polskiego w grudniu 2019 roku.

PZL Mielec jest największym polskim eksporterem sprzętu obronnego i lotniczego. Mielecka spółka jest obecnie największym zakładem produkcyjnym firmy Lockheed Martin poza Stanami Zjednoczonymi.

Lockheed Martin Corporation z siedzibą w Bethesda w stanie Maryland (USA) to międzynarodowa firma działająca w obszarze bezpieczeństwa i lotnictwa, zatrudniająca około 114 tys. osób na całym świecie. Firma zajmuje się badaniami, projektowaniem, rozwojem, produkcją, integracją i utrzymaniem zaawansowanych systemów technologicznych, produktów i usług.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top