Poradnik

Kredyt samochodowy – gdzie warto go zaciągnąć?

kredyt samochodowy gdzie niska rata

Polacy nadal nieczęsto decydują się na zakup samochodów za gotówkę. Zwykle sięgają po kredyt bankowy, dzięki któremu mogą utrzymać płynność finansową. Aby jednak taka forma finansowania była w pełni opłacalna, warto porównać dostępne oferty. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu i sprawdź, gdzie warto go zaciągnąć.

Zakup auta za gotówkę wcale nie musi być korzystny, ponieważ zwykle pozbawia kierowców znacznej części oszczędności. Dlatego popularnym rozwiązaniem jest kredyt samochodowy, który pozwala odciążyć domowe finanse i nie wymaga dysponowania sporym kapitałem już na starcie.

Kredyt samochodowy – w jakim banku?

Kredyt samochodowy to standardowa oferta dostępna w każdej instytucji finansowej. Warto jednak zdecydować się na bank kierowcy przyjazny, który znacznie lepiej rozumie potrzeby właścicieli pojazdów. Dlaczego?

Związanie się z takim bankiem oznacza m.in.:

  • możliwość skorzystania z dedykowanych ofert,
  • dostęp do programów lojalnościowych skierowanych do kierowców, np. zwrot za paliwo.

Za przykład może posłużyć Moto Konto oferowane w Toyota Banku. Zakładając rachunek, można dołączyć do promocji Tankuj Korzyści – zwrot za paliwo. W jej ramach istnieje możliwość otrzymania nie tylko zwrotu za paliwo, ale również – korzystając z dedykowanej aplikacji mobilnej Tankuj Korzyści – uzyskania dodatkowych profitów w przypadku wyboru jednej z metod finansowania.

Jak wybrać korzystny kredyt samochodowy?

Kredyt kredytowi nierówny, dlatego wybór przypadkowej oferty może cię sporo kosztować. Jeśli zależy ci na maksymalnym dopasowaniu finansowania do potrzeb i sytuacji materialnej, zawsze porównuj dostępne propozycje. Na co zwracać szczególną uwagę? Znaczenie mają aspekty, takie jak:

  • minimalny wkład własny

Wkład własny to kwota, która jest niezbędna do uruchomienia kredytu. Im niższa, tym mniej gotówki potrzeba na start.

Bank kierowcy przyjazny zaproponuje przystępną wartość minimalnego wkładu własnego – może wynieść zaledwie 10%. Dzięki temu kredytobiorca będzie musiał wpłacić zaledwie kilka tysięcy złotych.

  • koszty finansowania

To, ile ostatecznie zapłacisz za samochód, ma znaczenie. Dlatego warto porównać całkowite koszty, nie ograniczając się wyłącznie do oprocentowania. Należy bowiem mieć świadomość, że bank dolicza nie tylko odsetki, ale również inne opłaty, np. prowizję, ubezpieczenie.

  • możliwość wymiany pojazdu bez dodatkowych kosztów

Jeśli jesteś zwolennikiem systematycznej wymiany pojazdów, kredyt samochodowy wcale nie jest przeszkodą. Wystarczy zdecydować się na finansowanie, które pozwala na wymianę auta na nowe bez konieczności angażowania środków własnych.

Kredyt z niską ratą – to się opłaca!

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu z maksymalnie niską ratą? To dobry pomysł – szczególnie, jeśli wybór padnie na tzw. kredyt balonowy.

Jego przykładem jest Kredyt niższych rat na nowe auta dostępny w Toyota Banku (RRSO 7,86%). Na korzyść przemawia niska rata, która wyliczana jest w oparciu o cenę samochodu pomniejszoną o wartość wpłaty własnej i ostatniej raty. Dzięki temu nie obciążasz nadmiernie domowego budżetu, czerpiąc jeszcze większą przyjemność z jazdy.

Kredyt samochodowy może być korzystny. Musisz tylko dokładnie sprawdzić, gdzie i na jakich warunkach opłaca się go zaciągnąć.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top