News

Książę William w Rzeszowie. Spotkanie z polskimi i brytyjskimi żołnierzami

książę william rzeszów
fot. MON/Twitter

Książę William/Rzeszów. W środę w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie wizytę złożył książę William.

Ww spotkaniu z polskimi i brytyjskimi żołnierzami uczestniczył wicepremier szef MON Mariusz Błaszczak.

W 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie odbyło się spotkanie wicepremiera Błaszczak oraz Jego Królewskiej Wysokości, Księcia Wilhelma z żołnierzami Wojska Polskiego i Sił Zbrojnych Wielkiej Brytanii” – czytamy we wpisie MON na Twitterze opublikowanym w środę po południu.

Jak podkreślono, obecnie w Polsce przebywa ok 400 żołnierzy brytyjskich, których większość rozlokowana jest na południowym wschodzie kraju.

Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Jestem dumny z tego, że w obecności Księcia Walii, Jego Królewskiej Wysokości mogę podziękować żołnierzom brytyjskim i polskim za wspólną służbę na polskiej ziemi” – powiedział Błaszczak podczas spotkania z Williamem i żołnierzami cytowany przez MON.

„Od grudnia 2021 r. do sierpnia 2022 r. w Polsce przebywał pododdział wojsk inżynieryjnych z Wielkiej Brytanii, który współpracował z Wojskiem Polskim w zakresie wzmacniania granicy z Białorusią. Od czerwca 2022 r. w Polsce stacjonuje brytyjski system obrony przeciwlotniczej Sky Sabre” – przypomniało w osobnym wpisie MON.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top