News

Marcin Warchoł zapowiada budowę kolejki naziemnej w Rzeszowie

marcin warchoł prezydent rzeszów monorail kolej naziemna

Kandydat na prezydenta Rzeszowa, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zapowiada kontynuację projektu dotychczasowego włodarza miasta Tadeusza Ferenca i w przypadku wygranej w wyborach — budowę kolejki naziemnej.

Zapowiedział dziś, że gotowe są już projekty przepisów zmian w prawie, które pozwalałyby na realizację takiej — pierwszej tego typu w Polsce inwestycji.

Marcin Warchoł liczy, że premier podpisze stosowne dokumenty w tej sprawie.

Trasa kolejki jednoszynowej tzw. monorail miałaby przebiegać niemal przez całe miasto nie kolidując z innymi środkami transportu. Koszt jej budowy oszacowano na około 1 mld zł.

Oprócz Marcina Warchoła o fotel prezydenta Rzeszowa ubiegają się Konrad Fijołek, Ewa Leniart, Waldemar Kotula, Grzegorz Braun i Maciej Masłowski.

Przedterminowe wybory odbędą się 9 maja. Ogłoszono je po rezygnacji ze stanowiska dotychczasowego włodarza Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Ten ostatni rekomendował na prezydencki fotel właśnie Marcina Warchoła i wspiera go w kampanii wyborczej.

źródło: PR Rzeszów

1 komentarz

1 komentarz

  1. Bodzia

    24 marca 2021 at 14:17

    Już centrum lekkoatletyczne zbudował na działkach, których jeszcze nie ma, choć jak twierdził Ferenc – wszystko jest! Miłego dnia -:))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top