Poradnik

Mieszkanie na Bieżanowie-Prokocimiu – czy warto?

kraków bieżanów prokocim mieszkanie nieruchomości

Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim staje się coraz bardziej popularnym celem wśród deweloperów Krakowa. Posiada szereg kluczowych atutów, sprzyjających rozwojowi budownictwa mieszkaniowego w tym obszarze – jest wystarczająco kameralna, by zapewnić komfort zamieszkania, dobrze połączona z centrum, posiada też wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę. A do tego oferuje niewygórowane ceny mieszkań. Cóż więcej potrzeba?

Dzisiaj pomożemy Ci zrozumieć, czy Bieżanów-Prokocim ma coś do zaoferowania właśnie dla Ciebie.

Bieżanów-Prokocim – jaka to dzielnica?

Nowe mieszkania w Krakowie cieszą się ogromną popularnością Polaków. Wyjątkiem nie jest dzielnica Bieżanów-Prokocim, która ma dość dużą powierzchnię  i leży w południowej części Krakowa. Dojazd samochodem do ścisłego centrum zajmuje blisko 15 minut. Ważnym atutem są też położony na terenie dzielnicy zjazd na obwodnicę oraz trzy stacje kolejowe. Dzielnica ma też optymalną gęstość zaludnienia – blisko 3400 osób na kilometr kwadratowy. Nie brakuje tu obiektów infrastruktury – supermarketów, szkół, klubów sportowych, placówek opieki zdrowotnej, a w 2021 roku otwarto tu nowe centrum handlowo-usługowe Galeria Mozaika.

W granicach Bieżanowa znajdują się liczne parki i skwery, a w weekend można też wybrać się nad pobliskie stawy Brzegi z kąpieliskiem i atrakcjami wodnymi. Na terenie dzielnicy działa wielu znanych deweloperów, zwłaszcza firmy takie jak Develia, Murapol, Orion Investment czy Excon.

Co buduje się na Bieżanowie-Prokocimiu?

Oto kilka przykładowych inwestycji położonych w tej części Krakowa. Pomogą Ci zorientować się, jakie typy nieruchomości tu znajdziesz.

Apartamenty Kosocicka – osiedle znajduje się w otulinie naturalnej zieleni, okolica jest kameralna i cicha. Niedaleko znajdują się przystanki komunikacji miejskiej oraz ważne arterie drogowe. W skład osiedla wchodzi zaledwie kilka bloków o niskiej zabudowie i nowoczesnej architekturze. Deweloper zadbał o wszystkie udogodnienia – miejsca parkingowe, strefy wypoczynku, plac zabaw dla dzieci, oraz zaprojektował powierzchnie pod lokale handlowo-usługowe.

Osiedle Podgaje – jest to rozległe osiedle zaprojektowane w koncepcji wielofunkcyjności przestrzeni mieszkalnej. Oprócz budynków o niskiej zabudowie, znajdują się na nim przedszkole oraz liczne strefy relaksu i integracji dla mieszkańców, w tym najmłodszych. Deweloper oferuje optymalne metraże i różnorodne układy mieszkań, a ceny za metr kwadratowy są niewygórowane. Do centrum Krakowa dojedziesz samochodem w około 20 minut; a dla mieszkańców niezmotoryzowanych dobrą wiadomością będą liczne przystanki autobusowe w pobliżu.

Osiedle Murapol Nowy Złocień – składa się z bloków o wysokości czterech pięter wykonanych w stylistyce minimalizmu. Teren jest urządzony zielenią i małą architekturą, zaprojektowano też wystarczającą liczbę miejsc parkingowych i zaplecze handlowo-usługowe. Mieszkania są wyposażone w system inteligentnego domu pozwalający na łatwe zarządzanie mediami i obniżenie kosztów utrzymania lokalu. W pobliżu osiedla są położone wszelkie niezbędne obiekty infrastruktury miejskiej – od supermarketów po centra sportowe czy poradnie lekarskie.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top