Biznes

Mocno spada sprzedaż nowych mieszkań

sprzedaż nowych mieszkań 2022

Sprzedaż nowych mieszkań po gwałtownych majowych spadkach w czerwcu zanotowała dalsze spadki, ale ich dynamika znacznie wyhamowała.

W całym w II kwartale sprzedano 8.876 mieszkań, co oznacza spadek blisko 50 proc. rdr i 18 proc. w stosunku do pierwszego kwartału 2022 roku – wynika z wstępnych danych portalu mieszkaniowego tabelaofert.pl.

Z danych zebranych przez Tabelaofert.pl przy współpracy z REDNET Consulting w czerwcu 2022 roku na 6 największych rynkach w Polsce (Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź oraz Trójmiasto) sprzedano łącznie 2.485 mieszkań, co stanowi spadek o 56,6 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

„Biorąc pod uwagę cały kwartał, to po raz pierwszy od wybuchu pandemii sprzedaż mieszkań na 6 największych rynkach w Polsce spadła poniżej 10 tys. lokali i wyniosła 8.876 mieszkań” – napisano w komunikacie.

„W ciągu ostatnich 5 lat taka sytuacja miała miejsce tylko raz, w II kwartale 2020 roku w czasie lockdownu, kiedy sprzedano znacznie mniej, bo ok. 7,7 tys. lokali” – dodano.

Z danych portalu wynika, że wraz ze spadkiem sprzedaży wyhamował też wzrost cen.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top