News

Na rzeszowskim Rynku trwa montaż choinki. Kiedy oficjalny start?

rzeszów choinka święta boże narodzenie
Fot. Marek Maśniak

Rzeszów. Na rzeszowskim Rynku rozpoczął się montaż choinki.

Marzena Kłeczek-Krawiec, rzeczniczka prezydenta Rzeszowa, doniosła, że proces ustawiania choinki zajmie dwa dni.

Następnie na Rynku i latarniach wzdłuż sąsiednich ulic zostaną umieszczone świecące ozdoby. Świąteczny wystroju obejmie aż 150 słupów.

Całość będzie starannie dopasowana pod względem kolorystyki, aby stworzyć spójny wystrój i atmosferę. Planowane są także trójwymiarowe dekoracje w formie filiżanek i prezentów – oznajmiła rzeczniczka ratusza w Rzeszowie. Choinka, o imponującej wysokości prawie 17 metrów, zostanie udekorowana srebrnymi, błękitnymi i turkusowymi bombkami. Na gałęziach rozmieszczonych będzie ponad 34 tysiące światełek.

Bożonarodzeniowe dekoracje rozkwitną także na deptakach, takich jak ul. 3 Maja i Kościuszki, ul. Matejki oraz na placu Farnym.

Ozdoby zaczarują przestrzeń 1 grudnia i będą migotać do końca stycznia 2024 roku. Prezydent Rzeszowa oficjalnie uruchomi choinkę w sobotę, 2 grudnia, podczas otwarcia Świątecznego Miasteczka.

W tym roku Rzeszów postawił na oszczędności. Zgodnie z sugestiami mieszkańców, w obliczu rosnących cen prądu i inflacji, świąteczne iluminacje zostały skromniejsze. Na tegoroczne ozdoby bożonarodzeniowe miasto przeznaczyło 700 tys. zł, co stanowi połowę mniej niż w poprzednim roku.

W przetargu na świąteczne dekoracje uczestniczyło pięć firm, a wybrano tę, która zaoferowała, że ozdobi Rzeszów na święta za kwotę 479 tys. zł.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top