News

Największy samolot świata An-225 Mrija ponownie dziś wyląduje na lotnisku w Jasionce

mrija 225 antonov największy samolot świata jasionka rzeszów

Największy samolot świata An-225 Mrija, czyli po ukraińsku „Marzenie” ponownie wyląduje dziś w podrzeszowskiej Jasionce.

Antonow An-225, dostarczy aluminiowe odlewy dla jednej z krakowskich firm, która produkuje opakowania metalowe dla przemysłu spożywczego oraz chemicznego.

Samolot pojawi się w Jasionce po godzinie 18:00.

Jest to największy statek powietrzny na świecie. Jego masa całkowita może wynosić do 600 ton. Potrafi zabrać na pokład nawet 250 ton towaru. Dla lotniska nie jest to duże wyzwanie. Wielokrotnie obsługiwaliśmy szerokokadłubowe samoloty i inne frachtowce dalekiego zasięgu, ale wizyta tego samolotu jest unikalnym wydarzeniem na skalę naszego lotniska i nie tylko – mówi Konrad Wołos, Dyrektor Pionu Operacyjnego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Będzie to piąta wizyta samolotu w Polsce i druga w Jasionce. Po raz pierwszy pojawił się on u nas w miniony weekend. Wydarzenie zgromadziło kilka tysięcy fanów lotnictwa.

An-225 Mrija to sześciosilnikowy samolot transportowy produkcji radzieckiej, pochodzący z biura konstrukcyjnego Antonowa, zbudowany w zakładzie O.K. Antonowa w Kijowie. Jest to największy obecnie używany i najcięższy w historii samolot. Zbudowano tylko jeden egzemplarz, natomiast budowy drugiego nie ukończono.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top