News

Nowa linia podmiejska MPK Rzeszów-Albigowa (gmina Łańcut)

rzeszów albigowa autobus połączenie mpk
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Od początku września autobusy MPK będą dojeżdżać z Rzeszowa do Albigowej w gminie Łańcut.

Dzisiaj podpisano w tej sprawie porozumienie.

Podrzeszowską gminę będzie obsługiwać linia nr 46. Swoją trasę zacznie na Dworcu Lokalnym, skąd pojedzie przez Plac Wolności, ulicę Kopisto, Witolda, Paderewskiego i Słocińską. Stąd dojedzie do Kraczkowej i Albigowej.

Jak podkreśla Jakub Czarnota, wójt gminy Łańcut, uruchomienie połączenia było oczekiwane przez jego mieszkańców.

Autobus kursował testowo na nieco krótszej trasie do naszej gminy. Mieszkańcy chętnie korzystali z tej linii, a my odbieraliśmy sygnały, że wskazane byłoby jej wydłużenie. Cieszę się, że władze Rzeszowa zgodziły się na taki ruch i jestem przekonany, że to obu stronom wyjdzie na korzyść. Za takim rozwiązaniem opowiedzieli się wszyscy nasi radni, bo chcemy być bliżej Rzeszowa i ściśle współpracować z miastem – mówi Jakub Czarnota.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa przekonuje, że porozumienie wpisuje się w politykę miasta, której celem jest promocja transportu zbiorowego.

Chcemy przekonać do jazdy autobusem jak największą liczbę mieszkańców. Dlatego kupujemy nowe, wygodne, klimatyzowane autobusy, które obsługują nasze linie. Mam nadzieję, że z czasem coraz więcej osób będzie rezygnować z jazdy samochodem. To nie tylko wygodniejsze, ale także korzystne dla środowiska – mówi Konrad Fijołek.

Linia podmiejska MPK Rzeszów-Albigowa

Autobus na nowej trasie będzie kursować od początku września. Zaplanowano po sześć kursów dziennie w obu kierunkach.

źródło: UM Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top