Inwestycje

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego dla dzieci w Rzeszowie

rezonans magnetyczny dzieci rzeszów szpital
fot. A. Magda

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie została oddana do użytku nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego dla dzieci.

To jedyna tego rodzaju pracownia diagnostyczna w województwie przystosowana do badań najbardziej wymagających, małych pacjentów.

Pracownia wyposażona została w aparat do badań w rezonansie magnetycznym przekazany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. A dzięki ponad 3 milionom złotych z budżetu Województwa Podkarpackiego pomieszczenia szpitala zostały dostosowane do uruchomienia i prawidłowego działania urządzenia.

Wystrój całej pracowni dedykowany małym pacjentom zapewniła zaś współpracująca od kilku lat ze szpitalem Fundacja Iskierka.

Dzięki specjalistycznemu zestawowi aparatury badanie może być przeprowadzane u dzieci we wszystkich grupach wiekowych w znieczuleniu ogólnym wraz z pełnym monitoringiem funkcji życiowych.

Z takiej diagnostyki mogą korzystać pacjenci, u których występują problemy z koniecznością przebywania w ciasnych pomieszczeniach. W rzeszowskiej placówce powstało już kolejne nowoczesne, kolorowe i przyjazne dzieciom miejsce – z czterołóżkową salą wybudzeń i systemem multimedialnym do projekcji programów dla najmłodszych.

Podczas otwarcia pracowni marszałek Władysław Ortyl mówił również o tym, że samorząd województwa podkarpackiego rozpoczął prace, aby w regionie powstał specjalistyczny szpital dziecięcy, zapewniający pełnoprofilową opiekę. Trwa konkurs na opracowanie dokumentacji projektowej dla Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka przy rzeszowskim szpitalu „na górce”, którego rozstrzygnięcie nastąpi w marcu 2022 r.

Koncepcja przewiduje utworzenie m.in. nowych poradni specjalistycznych, dziecięcego szpitalnego oddziału ratunkowego, bloku operacyjnego z salą wybudzeń i oddziału intensywnej terapii dla dzieci, zespołu pracowni diagnostyki specjalnej czy pracowni przygotowania żywienia pozajelitowego i dojelitowego.

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top