News

Nowe ambulanse dla Rzeszowa i Krosna

ambulans rzeszów krosno
fot. M. Iwanicka

Rzeszów/Krosno. Ambulanse, wyposażenie medyczne oraz agregaty prądotwórcze trafiły m.in. do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie oraz Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

Jak przekazała w poniedziałek podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, z budżetu państwa przeznaczono 900 tys. zł na dofinansowanie zakupów inwestycyjnych związanych z działalnością zespołów ratownictwa medycznego na Podkarpaciu.

Po 300 tys. zł przeznaczono dla stacji pogotowia w Krośnie i Rzeszowie na zakup dwóch ambulansów, wyposażenie medyczne oraz agregaty prądotwórcze. Natomiast stacje pogotowia ratunkowego w Przemyślu, Mielcu i Sanoku otrzymały po 100 tys. zł na zakup wyposażenia medycznego i agregatów prądotwórczych.

Dbałość – zaznaczyła wojewoda – „o bezpieczeństwo mieszkańców regionu wymaga nieustannych nakładów na funkcjonujący w naszym województwie system ratownictwa medycznego”.

„W zeszłym roku w podkarpackim rejonie operacyjnym zespoły ratownictwa medycznego zrealizowały ok. 149 tys. wyjazdów, przewożąc do szpitali ok. 91 tys. pacjentów. Doposażenie funkcjonujących zespołów jest niezwykle istotne. W ubiegłym roku, z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, ponad 7 mln zł zostało przeznaczone na wydatki inwestycyjne, w tym m.in. na zakup nowych ambulansów” – powiedziała wojewoda.

Leniart przypomniała, że od 2016 roku na wyposażenie zespołów ratownictwa medycznego z budżetu państwa trafiło ponad 23 mln zł, co dało możliwość zakupienia 62 ambulansów oraz wyposażenia takiego jak m.in. defibrylatory, respiratory i urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top