Biznes

Nowy zakład produkcyjny SaarGummi Group w Sędziszowie Małopolskim otwarty

saargummi sędziszów małopolski
fot. PUW w Rzeszowie

SaarGummi/Fabryka/Sędziszów Małopolski. Nowy zakład produkcyjny SaarGummi Group działa już w Sędziszowie Małopolskim.

To pierwszy zakład tej firmy w Polsce.

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

W jego uroczystym otwarciu uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Wojewoda pogratulowała kierownictwu Grupy decyzji.

Gratuluję, życzę rozwoju i satysfakcji. To jest doskonała inwestycja i jestem przekonana, że posadowienie jej w sercu Europy na pewno się opłaci. Wierzę głęboko, że w krótkim okresie przyniesie oczekiwane efekty. Czego z całego serca państwu życzę – powiedziała wojewoda.

Podziękowała także za podjęcie decyzji o uruchomieniu produkcji w Sędziszowie Małopolskim, pomimo wielu wyzwań, jakie niosła za sobą pandemia i kontekst geopolityczny.

Dla nas jest to niezwykle ważne, aby w tym trudnym okresie dla przemysłu motoryzacyjnego, w czasie trudnych wyzwań przed jakimi stanęło państwo polskie, bo to przecież czas pandemii, ale również działania związane bezpośrednio z konsekwencją agresji Rosji na Ukrainę w postaci napływu uchodźców dotykały nasz region, podejmujecie i realizujecie to przedsięwzięcie – dodała.

saargummi zakład otwarcie sędziszów małopolski

fot. PUW Rzeszów

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele przedsiębiorcy. Piotr Gąska, prezes na Europę w Grupie SaarGummi zaznaczył, że firma należy do największych producentów systemów uszczelnień dla przemysłu motoryzacyjnego.

To jest dumny moment dla nas, ponieważ fabryka w Sędziszowie Małopolskim będzie odpowiedzialna za 100% produkcji tych niezbędnych elementów – powiedział Gąska.

Najważniejszymi klientami są: Grupa Volkswagen, BMW, Mercedes-Benz, Ford oraz Stellantis. Głównym rynkiem zbytu dla SaarGummi jest Europa.

Podczas uroczystości obecni byli także: senator Zdzisław Pupa, wicemarszałek województwa Ewa Draus, burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć oraz wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kazimierczak.

Grupa SaarGummi – to trzy segmenty biznesowe Automotive, Industries i SaarGummi Neo.

Zatrudniająca blisko 6000 pracowników firma działa w lokalizacjach w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Podczas gdy SaarGummi Automotive jest jednym z wiodących międzynarodowych producentów technologicznie wysokiej jakości systemów uszczelniania karoserii, SaarGummi Industries produkuje i sprzedaje zaawansowane rozwiązania na bazie gumy dla sektora budowlanego na całym świecie.

Od 2015 roku te dwa segmenty biznesowe zostały uzupełnione przez „Ideenschmiede” SaarGummi Neo. Jest to nadrzędna platforma innowacyjna całej Grupy SaarGummi, w której gromadzone i promowane są innowacyjne podejścia do rozwoju procesów i produktów.

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top