Biznes

O funduszach europejskich na Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu

tarnobrzeg zamek tarnowskich
Fot. R. Pytka

Tarnobrzeg. Nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej stworzy nowe możliwości dla rozwoju firm na Podkarpaciu.

Tak podkreślali uczestnicy konferencji „Krótko o biznesie – warto inwestować” na Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu.

Rozmawiano także o tym, w co warto inwestować dzięki pieniądzom, które już niebawem znajdą się w dyspozycji różnych instytucji, także tych z otoczenia biznesu.

Nowymi ofertami wsparcia działalności przedsiębiorców dysponować będą także powiatowe urzędy pracy. Mówiła o tym dyrektor takiej placówki w Tarnobrzegu Teresa Huńka. Tradycyjnie będzie to wsparcie w zakresie staży, dofinansowania do tworzonych nowych miejsc pracy, a także możliwość dokształcania m.in. poprzez Krajowy Fundusz Szkoleniowy.

Duże znaczenie będzie mieć także wsparcie szkolnictwa zawodowego, szczególnie jeśli chodzi o wdrażanie nowych technologii w podkarpackich firmach.

Na to liczy m.in. działający w naszym regionie klaster „Wschodni Sojusz Motoryzacyjny”. Jego prezes Ryszard Jania podkreślił, że nie tylko branża motoryzacyjna oczekuje zmian systemowych jeśli chodzi o unowocześnienie programów nauczania, szczególnie w szkołach branżowych.

Podczas spotkania swoje oferty inwestycyjne zaprezentowali przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, natomiast o możliwościach uzyskania funduszy na rozwój działalności mówili pracownicy Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top