Biznes

Podatnik pomylił się o prawie 287 tys. zł

podatki kas pomyłka

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) systematycznie analizuje przesyłane przez podatników pliki JPK VAT.

Pracownicy urzędu skarbowego wykryli błąd w rozliczeniu o wartości niemal 287 tys. zł.

W trakcie rutynowej weryfikacji danych, pracownicy jednego z urzędów skarbowych KAS na Podkarpaciu zauważyli rozbieżności, prowadzące do zaniżenia podatku należnego przez jednego z podatników. Problemy te dotyczyły różnic pomiędzy częścią deklaracyjną a ewidencyjną pliku JPK_V7M.

W wyniku błędów w rozliczeniu doszło do zaniżenia wartości sprzedaży netto o kwotę ponad 405 tys. zł, a także obniżenia należnego podatku VAT o ponad 278 tys. zł.

Dodatkowo, firma błędnie przeniosła nadwyżkę z poprzedniej deklaracji, zawyżając ją o ponad 8,5 tys. zł. Łączna suma zawyżenia nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym, przenoszonego na kolejny okres rozliczeniowy, wyniosła prawie 287 tys. zł.

W wyniku przeprowadzonych czynności kontrolnych, spółka dostarczyła korektę JPK_V7M.

Jednolity Plik Kontrolny JPK (ang. Standard Audit File-Tax – SAF-T) to zestaw danych pozyskiwanych z systemów informatycznych.

Dzięki bezpośredniemu eksportowi informacji o transakcjach gospodarczych za określony okres w standardowym formacie, umożliwiającym łatwe przetwarzanie, sprawdzenia są prowadzone szybko i często bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top