Inwestycje

Podkarpacie: 72 mln zł na inwestycje wodno-ściekowe. Powstaną m.in. oczyszczalnie ścieków oraz wodociągi

Podkarpacie: 72 mln zł na inwestycje wodno-ściekowe. Powstaną m.in. oczyszczalnie ścieków oraz wodociągi

72 mln zł przeznaczył samorząd województwa podkarpackiego na inwestycje wodno-ściekowe. Za pieniądze, które pochodzić będą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich powstaną m.in. oczyszczalnie ścieków oraz wodociągi.

Jak poinformował we wtorek rzecznik prasowy marszałka województwa podkarpackiego Tomasz Leyko, na zatwierdzonej liście znalazło się 61 wniosków z gmin i Zakładów Gospodarki Komunalnej z całego Podkarpacia.

„Limit środków dostępny dla województwa na tego typu działania pozwolił na objęcie dofinansowaniem wszystkich złożonych wniosków, które spełniły określone wymogi” – dodał.

W ramach przyznanego dofinansowania wybudowane zostaną m.in. trzy oczyszczalnie ścieków oraz pięć stacji uzdatnia wody. Planowana jest również przebudowa trzech oczyszczalni ścieków. Powstanie też ok. 216 km sieci kanalizacyjnej oraz ponad 86 km sieci wodociągowej.

Jak zaznaczył Leyko, w ramach przyznanej dotacji powstanie również ponad 30 przydomowych oczyszczalni ścieków. „Powstaną one w miejscach, w których ze względu na ukształtowanie terenu i rozproszoną zabudowę, wybudowanie sieci kanalizacyjnej było nieopłacalne” – wyjaśnił.

Zdaniem marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla, inwestycje wodno-ściekowe nie są „spektakularne”, ale są bardzo ważne dla rozwoju regionu. „Tego typu inwestycje bardzo pozytywnie wpływają na rozwój obszarów wiejskich, a co się z tym wiąże poprawiają warunki życia mieszkańców” – podkreślił.

Był to już drugi nabór wniosków przeprowadzony w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W sumie wysokość dofinansowania wniosków w tych naborach wyniosła ponad 164 mln zł. (PAP)

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top