News

Policja i KAS zatrzymały ponad 770 sztuk podrobionej odzieży

podrobiona odzież krosno jasło
fot. archiwum

Ponad 770 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi i handlujących nimi dwoje obywateli Bułgarii.

Zostali zatrzymani przez policjantów z Jasła wraz z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego z Krosna.

Jak poinformował w poniedziałek oficer prasowy jasielskiej policji mł. asp. Daniel Lelko, do zatrzymania podrobionej odzieży i handlujących nią cudzoziemców doszło w połowie czerwca podczas wspólnych działań policji i KAS w Krośnie przeprowadzonych na placu targowym w Kołaczycach.

„Celem funkcjonariuszy było ujawnienie osób sprzedających podrobione artykuły znanych światowych marek. W trakcie działań zatrzymali oni dwoje obywateli Bułgarii handlujących podrobioną odzieżą – kobietę w wieku 41 lat oraz mężczyznę w wieku 24 lat. Na stoiskach znaleziono spodenki, koszulki oraz t-shirty w ilości 773 sztuk. Wyroby były oznaczone podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Cechowały się także niską jakością wykonania” – przekazał mł. asp. Lelko.

Dodał, że podrobiony towar został zabezpieczony, zaś handlujący nim osoby zostały zatrzymane. Oboje złożyli wyjaśnienia i usłyszeli zarzuty. „Przyznali się do popełnienia przestępstwa określonego w ustawie Prawo własności przemysłowej” – zaznaczył oficer prasowy.

Ponadto w trakcie prowadzonych czynności policjanci zatrzymali także poszukiwanego do odbycia kary zastępczej 90 dni pozbawienia wolności 44-letniego obywatela Bułgarii. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top