Turystyka

Polregio uruchomi w wakacje dodatkowe pociągi i zwiększy częstotliwość na najpopularniejszych trasach

polregio wakacje

Polregio, największy kolejowy przewoźnik pasażerski w Polsce, uruchomi w wakacje dodatkowe pociągi i zwiększy częstotliwość na najpopularniejszych trasach w okresie turystycznym.

W tym roku będzie to 107 dodatkowych połączeń dziennie – poinformowała firma w środowym komunikacie.

W województwie podlaskim Polregio uruchomiło 6 par pociągów na trasie Białystok – Waliły, począwszy od 3 czerwca do 30 września. Dodatkowa, siódma para pociągów ruszy 15 sierpnia. W województwie pomorskim od 24 czerwca do 2 sierpnia kursować ma wakacyjne połączenie na trasie Łeba – Gdynia Główna. Na popularnej trasie na Hel w sezonie wakacyjnym mają jeździć dwa dodatkowe połączenia tam i z powrotem relacji Gdynia Główna – Hel – Gdynia Główna.

Natomiast w świętokrzyskim wakacyjny rozkład jazdy działa już od 11 czerwca. Pociągi w relacji Kielce – Częstochowa – Kielce oraz Częstochowa – Busko Zdrój – Częstochowa zatrzymują się na stacji Włoszczowa Północ, a wszystkie składy z Kielc w kierunku Włoszczowej kończą i rozpoczynają bieg na stacji Włoszczowa Północ.

Jak podało Polregio, w Małopolsce stale kursują pociągi na trasie: Kraków – Krynica-Zdrój – Kraków, a w okresie wakacyjnym rozkład przewiduje powrót pociągów na trasę Kraków – Zakopane – Kraków. Codzienne połączenia są zaplanowane także w ramach superREGIO „ENERGYLANDIA” na trasie Katowice – Zator-Katowice, od 23 czerwca do 31 sierpnia. Dodatkowe kursy są planowane również na trasie Kraków – Zator Park Rozrywki – Kraków w dniach 1-31 sierpnia.

W województwie lubelskim zostaną uruchomione pociągi sezonowe na trasach: Lublin – Bełżec-Lublin, Lublin – Jarosław – Lublin, Zamość – Rzeszów – Zamość, Chełm – Włodawa – Chełm. Składy na Roztocze kursują w sezonie wakacyjnym, od soboty 24 czerwca do 31 sierpnia, natomiast na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie kursują w każdy weekend od 24 czerwca do 27 sierpnia oraz dodatkowo 14 i 15 sierpnia.

Na Podkarpaciu w czasie wakacji Polregio uruchamia pociągi na trasach: Rzeszów/Sanok – Medzilaborce (od 24 czerwca od 3 września), Rzeszów – Zamość/Sandomierz (od 24 czerwca do 27 sierpnia) oraz Jarosław – Lublin (również od 24 czerwca do 27 sierpnia).

W Dolnośląskiem dostępny jest pociąg relacji Poznań – Szklarska Poręba, który odjeżdża z Wrocławia Głównego w godzinach porannych; godziny powrotnego składu są dostosowane do potrzeb turystów – odjazdy ze Szklarskiej Poręby Górnej odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 12:45, zaś w soboty, niedziele i święta – o godz. 15:33.

Natomiast w województwie lubuskim podczas weekendów od 24 czerwca do 3 września kursować będzie pociąg na trasie Zielona Góra – Szczecin – Międzyzdroje – Świnoujście, skomunikowany z pociągiem 88217 z Gorzowa Wielkopolskiego na stacji Kostrzyn. Pociąg relacji Zielona Góra – Łagów będzie dostępny w soboty, niedzielę i święta od 24 czerwca do 27 sierpnia. W tym samym okresie i dniach tygodnia dostępna będzie też wakacyjna trasa Gorzów Wlkp. – Wierzbno.

Z usług Polregio w ciągu roku korzysta niemal 88 mln pasażerów, a jego pociągi zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich utrzymuje się na poziomie ok. 27 proc. Większościowym udziałowcem Polregio jest Agencja Rozwoju Przemysłu.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top