News

Polregio zwiększa liczbę połączeń na Podkarpaciu. Na jakich trasach będą zmiany?

polregio zmiany rozkład jazdy podkarpackie

Polregio/Rozkład jazdy. Od niedzieli, 10 marca, przewoźnik Polregio zapowiada większą liczbę połączeń oraz obsługę nowych tras w ośmiu województwach.

Pierwsza tzw. korekta tegorocznego rozkładu jazdy na kolei obejmuje m.in. zwiększenie liczby połączeń oraz obsługę nowych tras.

Kształt tej korekty wynika zarówno z prowadzonych i planowanych prac zarządcy kolejowej infrastruktury, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, jak i inicjatyw przewoźników.

Polregio jest największym wykonawcą pasażerskich połączeń kolejowych zamawianych przez samorządy wojewódzkie w ponad połowie polskich regionów.

W województwie podkarpackim od niedzieli liczba pociągów na odcinku Przemyśl Główny – Medyka zostanie podwojona, z trzech do sześciu par.

Efektem tego będzie wydłużenie trasy pociągów kursujących dotychczas z Rzeszowa do Przemyśla do stacji w Medyce.

Ponadto w majówkę, od 1 do 5 maja, będą kursować dodatkowe pociągi z Rzeszowa do Sandomierza i Zamościa oraz z Jarosławia do Lublina.

Polregio, największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce, posiada 26% udział w rynku. Codziennie na tory w całym kraju wysyła ponad 1750 pociągów, zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na około 1950 stacjach.

W 2023 roku z usług spółki skorzystało blisko 100 milionów pasażerów.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top