Biznes

Polwax ma sądowy nakaz zapłaty 1,1 mln zł dla Orlen Projekt

polwax orlen projekt

Polwax/Orlen Projekt. Polwax otrzymał z Sądu Okręgowego w Rzeszowie nakaz zapłaty 1,1 mln zł w postępowaniu upominawczym, na skutek pozwu wniesionego przez Orlen Projekt.

Tak poinformował Polwax w komunikacie.

Jak podano, nakaz zapłaty zobowiązuje spółkę do uiszczenia łącznie kwoty 1,1 mln zł tytułem należności głównej wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie, oraz do zwrotu kosztów postępowania sądowego w wysokości 62,4 tys. zł.

Polwax poinformował, że dochodzone należności wynikają z kosztów transportowania i magazynowania zamówionych przez Orlen Projekt urządzeń w związku z realizacją inwestycji „Budowa i uruchomienie instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych wraz z instalacjami pomocniczymi dla Spółki Polwax SA”.

Spółka informuje, że nakaz zapłaty nie jest prawomocny i przysługuje prawo wniesienia od niego sprzeciwu.

„Zarząd spółki kwestionuje zasadność złożonego pozwu oraz wydanego nakazu zapłaty i wraz z doradcami prawnymi przygotuje i złoży stosowny sprzeciw” – napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce.

Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 271,94 mln zł w 2021 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top