News

Postępowanie w sprawie firmy Saria w Przewrotnem

saria przewrotne odór zapach sprawa protest

Uciążliwa dla mieszkańców działalność zakładu Saria w Przewrotnem przedmiotem pierwszej rozprawy administracyjnej w rzeszowskim starostwie.

To element postępowania w sprawie cofnięcia pozwolenia zintegrowanego dla zakładu.

Firma przetwarza odpady pochodzenia zwierzęcego, mieszkańcy kilku miejscowości skarżą się na odór towarzyszący tej działalności.

Starostwo wszczęło procedurę w sprawie cofnięcia pozwolenia zintegrowanego dla Sarii, ponieważ zakład nie usunął stwierdzonych w czasie kontroli nieprawidłowości.

Zanim zapadnie rozstrzygnięcie będą organizowane rozprawy administracyjne, podczas których przedstawiciele firmy przedstawią swoje oceny kwestii spornych.

W postępowaniu dowodowym zaplanowano m.in. udział mieszkańców, którzy skarżą się np. na różne dolegliwości z powodu sąsiedztwa uciążliwego zakładu, czy też spadek wartości ich działek.

W przypadku niekorzystnej decyzji w postępowaniu administracyjnym prowadzonym przez starostwo Saria może odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego albo wystąpić na drogę sądową.

Zakład deklaruje, że instalacja antyodorowa przejdzie modernizację, ale nie otrzymał jeszcze decyzji urzędu gminy Głogów Małopolski.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top