Inwestycje

Powiat Niżański otrzyma ponad 9 mln złotych na przebudowę dróg. Których?

nisko rfrd przebudowa droga

Nisko. Wśród samorządów, które otrzymają środki, znalazł się Powiat Niżański, a informację o przyznanym dofinansowaniu przekazał, podczas konferencji zorganizowanej w Stalowej Woli, Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Symboliczną promesę odebrał Starosta Niżański Robert Bednarz.

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zrealizowane zostanie zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki”. Jego realizacja obejmie lata 2023 – 2024.

Wartość przyznanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 9 320 692 zł, natomiast łączny koszt zadania to 18 641 365,03 zł.

Planowany do przebudowy w ramach zadania ciąg komunikacyjny wpłynie na poprawę warunków drogowych, rozwój gospodarczy i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Nisko, Ulanów i Jarocin. Zwiększy się dostępność transportowa czterech miejscowości – wsi: Zarzecze, Huta Deręgowska, Szyperki i Jarocin.

Poprzez przebudowę drogi podniesiony zostanie standard techniczny na odcinku o długości ponad 6,5 km, wykonana zostanie ścieżka rowerowa o długości 3,2 km i chodnik na długości 3,3 km, a także zjazdy na posesje, pobocza, rowy i inne elementy drogi. Przebudowane zostaną 3 skrzyżowania oraz wykonane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

Dofinansowanie z RFRD otrzymały również gminy z terenu Powiatu Niżańskiego: Ulanów, Jeżowe, Nisko, Krzeszów i Harasiuki.

źródło: Powiat Niżański

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top