Biznes

Pracę w nowym magazynie LPP w Jasionce znalazło kilkaset osób. Czy będzie kolejna rekrutacja?

lpp praca jasionka magazyn

LPP/Praca. Około 600 osób znalazło zatrudnienie w podrzeszowskiej Jasionce w nowoczesnym magazynie uruchomionym przez firmę LPP Logistics.

Docelowo pracę ma znaleźć ok. 1000 osób. Na chwilę obecną jednak firma nie przewiduje w najbliższym czasie kolejnych rekrutacji.

W magazynie o powierzchni 69 tysięcy metrów kwadratowych można przechowywać do 7 milionów sztuk różnych produktów. Nowoczesna automatyka pozwala obsługiwać 100 tysięcy zamówień dziennie, zarówno na rynek krajowy, jak i zagraniczny.

Nowy magazyn na Podkarpaciu to ósmy taki obiekt LPP Logistics.

W nowym magazynie zastosowano technologię 7 zintegrowanych, automatycznych linii taśmociągów ze stanowiskami pakującymi z sorterem wysyłkowym. Sorter wysyłkowy typu cross-belt pozwoli transportować i rozsortowywać paczki na poszczególne regiony, kraje czy firmy kurierskie z prędkością ponad 5 tys. paczek na godzinę.

lpp magazyn jasionka praca

Największym klientem LPP Logistics pozostają marki z grupy LPP, ale w kolejnych latach operator nie wyklucza możliwości poszukiwania obszarów, w których mógłby wykorzystać swój potencjał logistyczny i magazynowy dla podmiotów zewnętrznych.

Wójt gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar podkreśla, że inwestor włączył się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Firma LPP ufundowała wyprawki dla wszystkich pierwszoklasistów w gminie oraz stypendia dla najlepszych uczniów. Ponadto zakupiła pomoce naukowe dla szkoły w Jasionce oraz zamierza sfinansować kursy języka angielskiego.

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top