News

Próbowali przemycić 8 tys. paczek papierosów

przemyt papierosów

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej podczas wspólnej kontroli samochodu osobowego w Łańcucie ujawnili 8 tys. paczek papierosów z przemytu, a później w mieszkaniach podejrzanych – 1,5 tys. paczek.

Jak poinformował PAP Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, kontrabanda została znaleziona w oplu, którym podróżowało dwóch obywateli Polski. Byli to mieszkańcy Podkarpacia w wieku 40 i 45 lat. „Mężczyźni przewozili w sumie 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych” – dodał.

Mundurowi postanowili sprawdzić również miejsca zamieszkania mężczyzn. Jak podkreślił Zakielarz, w domu jednego z nich w Jarosławiu znaleziono kolejne 1,5 tys. paczek. „W naszych działaniach uczestniczył pies służbowy Aris, który pomógł w znalezieniu papierosów ukrytych w skrytkach” – powiedział.

Łączna wartość zabezpieczonej kontrabandy to ponad 130 tys. zł. W związku z popełnionym przestępstwem wszczęto wobec mężczyzn postępowanie karno-skarbowe.

Od początku 2020 r. straży graniczna z Podkarpacia zabezpieczyła nielegalne papierosy warte ponad 260 tys. zł. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top