Inwestycje

Przebudowa drogi w powiecie jasielskim zakończona. Ma być bezpieczniej

droga siepietnica święcany remont przebudowa
fot. J. Jaracz

Siepietnica/Święcany. Ponad 8,5 mln zł kosztowała przebudowa 3 km dróg w pow. jasielskim na Podkarpaciu.

Trasa, która w czwartek została uroczyście oddana, została dofinansowana z Programu Inwestycji Strategicznych. Inwestycje lokalne są tak samo potrzebne, jak nowoczesne autostrady – ocenił minister Andrzej Adamczyk.

Rozbudowa dróg powiatowych nr 1828R Siepietnica-Święcany-Lisów i nr 1827R Święcany-granica województwa-Szerzyny kosztowała ponad 8,5 mln zł. Dofinansowanie rządowe wyniosło ponad 8,1 mln zł. Łącznie przebudowanych zostało 3 km dróg.

W uroczystości, która odbyła się w Siepietnicy, uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który podkreślił, że oddana droga jest efektem współpracy powiatu jasielskiego z rządem.

Minister zaznaczył, że jednym z priorytetów rządu jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach. „Rząd Prawa i Sprawiedliwości uznał, że drogi muszą być bezpieczne, ale też muszą być tym generatorem rozwoju, tym silnikiem napędowym, które dają dobrą komunikację i szansę na rozwój gospodarki” – mówił. Jak ocenił, dobra komunikacja może się przyczynić do tego, że młodzi ludzie nie będą „szukać przyszłości za granicą”.

Adamczyk podkreślił, że do tej pory dzięki rządowemu wsparciu z Programu Inwestycji Strategicznych udało się przebudować ponad 20 tys. km dróg gminnych i powiatowych. Oznaczało to kilka tysięcy inwestycji, które w większości wykonywały lokalne firmy, co generowało miejsca pracy – podkreślił.

W ocenie Adamczyka Polska potrzebuje nie tylko dużych inwestycji, jak Via Carpatia czy Via Baltica, ale również małych, jak ta w powiecie jasielskim. „Deklaruję, że dalej będziemy wspierali te inwestycje lokalne, one są właśnie tak samo potrzebne, jak nowoczesne drogi autostradowe, jak drogi ekspresowe” – dodał.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top