Poradnik

Przyszłość Biur: Dlaczego Kabiny Akustyczne Są Trendem w Aranżacji Przestrzeni Pracy

kabina akustyczna cena gdzie kupić

Są takie obowiązki zawodowe, które dobrze wykonuje się w grupie na większej przestrzeni. Jednak gdy praca wymaga zebrania pomysłów i dojścia do konsensusu, to duże zamieszanie przeszkadza w skupieniu. Wtedy najczęściej tworzy się mniejsze grupy robocze, jednak ich praca na open space może być bardzo utrudniona. To samo dotyczy pracowników, którym powierza się ważne indywidualne zadania. Dziś dowiecie się, dlaczego kabiny akustyczne są trendem w aranżacji przestrzeni pracy.

Kiedy open space powinno być zaopatrzone w przestrzenie wydzielone?

Choć w wielu firmach tworzy się open space jako miejsce kooperacji różnych grup pracowników, to jednak wiele osób narzeka na to, że w takich warunkach nie może się skupić na powierzonych obowiązkach. W przypadku open space występuje wiele elementów rozpraszających. Mogą być to nie tylko głośno dyskutujący współpracownicy, ale i dzwoniący telefon czy praca w grupach roboczych na otwartej przestrzeni. Trudno indywidualne obowiązki cały czas wykonywać w słuchawkach. Ponadto na nasze skupienie wpływają nie tylko bodźce słuchowe, ale i wzrokowe. Stąd niezależnie od charakteru prowadzonej działalności każde open space powinno mieć przynajmniej jedną wydzieloną przestrzeń do prowadzenia rozmów, ale i indywidualnej pracy. Warto zatem zainwestować w kabiny akustyczne do biura. Mogą być jednoosobowe, a nawet sześcioosobowe. Przykładem kabiny jednoosobowej jest budka telefoniczna do biura, która służy przede wszystkim do prowadzenia poufnych rozmów. Oczywiście należy dbać, by w miarę możliwości takie miejsca nie były wykorzystywane przez pracowników na prywatne konwersacje. Budki telefoniczne w biurze mają przede wszystkim służyć do prowadzenia ważnych rozmów z klientami czy kontrahentami, a dopiero w dalszej kolejności do załatwiania pilnych, prywatnych spraw, tak aby nie przeszkadzać w pracy na open space.

Kabiny akustyczne do pracy indywidualnej i pracy w grupie – przyszłość biur

Kiedyś uważano, że to właśnie open space sprzyja kooperacji, a także wytężonej pracy. W końcu, aby zapytać o coś kolegę z działu nie trzeba przemieszczać się do jego biura. Czasem jednak praca wymaga omówienia pewnych kwestii na osobności w danym zespole. Dzieje się tak w przypadku gdy poruszanie ich na forum mogłoby rodzić plotki, szkodzić firmie i nieść ryzyko przekazywania poufnych informacji np. do konkurencji. Kabiny akustyczne do pracy w grupie umożliwiają omawianie strategii i ważnych projektów wewnątrz zespołu, który jest za nie odpowiedzialny. Nie eliminuje to ryzyka sprzedawania poufnych informacji całkowicie, ale jednak je niweluje. W razie wycieku ważnych danych krąg podejrzanych jest znacząco zawężony. Niemniej jednak kabiny akustyczne nie służą jedynie do takich celów. Nie są bowiem narzędziem kontroli pracowników, a raczej sposobem na ułatwienie im pracy. Wewnątrz kabiny akustycznej dostępne są niezbędne gniazdka elektryczne i USB. Można podłączyć laptop i telefon, przedstawić prezentację na forum zespołu, podyskutować w komfortowych warunkach. Kabiny akustyczne są oczywiście dobrym wyborem także dla tych pracowników, którzy pracują indywidualnie w skupieniu, co może dotyczyć księgowych przygotowujących raporty finansowe czy grafików tworzących nową reklamę wizualną. W kabinach akustycznych można z powodzeniem prowadzić telekonferencję. Zmiana aranżacji biura w tym przypadku jest szybka i prosta. Wystarczy wstawić do niej kabinę, co nie zaburza rytmu pracy i nie wymaga wykonywania remontów. Jednocześnie takie rozwiązanie pozwala na ponowną aranżację biura według potrzeb i przeniesienie kabiny w inne miejsce, gdy zajedzie taka potrzeba. Co więcej, w przypadku zmiany adresu firmy kabiny akustyczne mogą być tam przeniesione, co ułatwia przeprowadzkę i sprawia, że szybciej można zorganizować miejsca pracy. Z powyższych względów kabiny akustyczne do pracy indywidualnej i pracy w grupie to bez wątpienia przyszłość przestrzeni biurowych.

Materiał promocyjny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top