News

Rząd się zastanawia nad wprowadzeniem obowiązku noszenia maseczek chirurgicznych

maseczka ochronna jakość
fot. gov.pl (archiwum)

Trwa dyskusja o jakości materiałów wykorzystywanych do zasłaniania nosa i ust w czasie pandemii, na pewno w tym tygodniu żadnej decyzji w tej sprawie nie będzie – powiedział PAP w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

„Trwa dyskusja o jakości materiałów wykorzystywanych do zabezpieczania twarzy w Polsce. Na pewno dziś dostępność profesjonalnych masek jest większa niż w pierwszej połowie ubiegłego roku, kiedy wprowadzany był obowiązek zasłaniania twarzy” – wskazał rzecznik.

„Stąd gros tej dyskusji dotyczy możliwości używania takich zabezpieczeń jak szaliki czy przyłbice. Jednak na pewno w tym tygodniu żadnej decyzji w tej materii nie będzie” – zaznaczył.

Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban pytany w piątek w TVN 24, czy minister zdrowia wyda rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych, odparł: „Mam nadzieję, że tak będzie. Tak.”

Horban powiedział, że minister zdrowia informację w sprawie maseczek chirurgicznych poda w piątek. „Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej masek tzw. chirurgicznych, nie mówiąc już o maskach z filtrem” – powiedział. (PAP)

3 komentarze

3 Comments

 1. Soda

  19 lutego 2021 at 10:37

  Gdzie moja maseczka z Chin, podobno miliony zamówiliście?
  Jak mi dacie, to mogę nawet w habicie chodzić, nie mam pracy, nie mam żadnego dochodu, jeszcze mnie karać chcecie?

 2. Jdllbz

  19 lutego 2021 at 10:49

  Gnidy jebane

 3. Anonim

  19 lutego 2021 at 11:14

  Czy ciebie mosiek i jakiś drugi pajac czy was już calkiem p…. przecież te szmaty nic nie daja , co wy mordercy chcecie ludzi wykończyc na problemy z płucami itp .was całkiem po….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top