News

Rzecznik rządu o obostrzeniach i o wakacjach

Rzecznik rządu o obostrzeniach i o wakacjach 1

W środę lub czwartek rząd przedstawi informację ws. dalszych zasad ograniczeń epidemicznych – pod uwagę brane są wszystkie warianty, w tym utrzymania dotychczasowych restrykcji – powiedział w trakcie konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Muller.

„Jeżeli chodzi o decyzje co do ewentualnego przedłużenia oraz zakresu tego przedłużenia aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemicznego spodziewam się, że informacja w tym zakresie pojawi się albo jutro, albo najpóźniej w czwartek” – powiedział Muller.

„Sytuacja epidemiczna w kraju jest na ten moment nadal bardzo ciężka, w związku z czym każdy wariant jest brany pod uwagę, zarówno pewnych korekt w obostrzeniach, jak również dalszego przedłużenia i utrzymania tych, które obowiązują dotychczas” – dodał.

Jak wskazał rzecznik, kluczowym dla decyzji rządu będzie środowy raport z rozwoju epidemii w kraju. (PAP Biznes)

Dzięki dużej mobilizacji służby zdrowia w zakresie programu szczepień oraz jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich obostrzeń, to wakacje w jakiejś formie będą mogły być możliwe – mówił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

„Liczymy na to, że dzięki temu, że bardzo dynamicznie rozpędza się program szczepień oraz że okres maja, czerwca w zeszłym roku pokazał, że ta liczba zakażeń spadała, doprowadzi do tego, że w okresie letnim będą szanse na to, aby w jakimś zakresie wakacje mogły być zrealizowane” – powiedział Müller pytany co musiałoby się stać, aby tegoroczne wakacje można było spędzić w normalnych warunkach.

Rzecznik rządu zaznaczył, że czy to będzie w pełnym zakresie, tak jak to było dwa lata temu, „w tej chwili nikt tego z pełną odpowiedzialnością nie powie”.

„Natomiast faktycznie dzięki dużej mobilizacji całej służby zdrowia w zakresie programu szczepień, oraz jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich obostrzeń, wakacje w jakiejś formie będą mogły być możliwe, ale tylko pod takimi dwoma warunkami, czyli polepszeniem się sytuacji epidemicznej i szerokiego korzystania z programu szczepień” – powiedział Müller.

Z najnowszego rządowego raportu wynika, że w Polsce do tej pory wykonano 6 665 384 szczepienia, w tym 2 074 033 drugą dawką.

Szczepienia w Polsce rozpoczęto 27 grudnia ub.r. Na razie są one wykonywane trzema dopuszczonymi do obrotu unijnego preparatami firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca.  (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top