News

Rzeszów: Koalicja Obywatelska i jej kandydaci do wyborów parlamentarnych 2023

koalicja obywatelska podkarpackie KO
fot. Justyna Piekło

Wybory 2023. Koalicja Obywatelska zaprezentowała w Rzeszowie kandydatów w dwóch podkarpackich okręgach wyborczych w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

W okręgu nr 22 przemysko-krośnieńskim, listę otwierają kolejno Joanna Frydrych, Marek Rząsa i Marcin Piotrowski. W okręgu nr 23 rzeszowsko-tarnobrzeskim są to Paweł Kowal, Krystyna Skowrońska i Jacek Wiśniewski.

Przewodniczący lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej Zdzisław Gawlik, również startujący w wyborach z okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskiego, zaznaczył, że kandydaci reprezentują różne środowiska w regionie. Są to osoby znane i akceptowane w określonych grupach społecznych.

W ramach paktu senackiego Platforma Obywatelska na Podkarpaciu ma dwoje kandydatów do Senatu.

W okręgu nr 58 startować będzie burmistrz Sieniawy Adam Woś. O miejsce w ławach Senatu zawalczy również z okręgu nr 56 wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej oficjalne rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod listami poparcia.

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym lista kandydatów na posłów powinna być poparta podpisami co najmniej pięciu tysięcy wyborców, stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym. Natomiast zgłoszenie kandydata na senatora powinno być poparte podpisami co najmniej dwóch tysięcy wyborców z danego okręgu wyborczego.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top