News

Rzeszów: Od 1 października będzie nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej

rzeszów rozkład jazdy komunikacja miejska

Rzeszów/Rozkład jazdy. Od 1 października będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

Zmiany dotyczą 18 linii autobusowych. Dwie z nich zostaną zlikwidowane.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że zmiany rozkładu jazdy dotyczą linii: 0A, 0B, 2, 4, 5, 7, 13, 15, 17, 18, 19, 26, 27, 34, 51, 53, 55 oraz 56.

Jak przekazał w komunikacie ZTM, powody są cztery. Żeby autobusy na poszczególnych liniach jeździły w równych odstępach czasu, i żeby urealnić czas przejazdów autobusów pomiędzy przystankami. Kolejnym powodem są wnioski mieszkańców. ZTM zdecydował się również zastąpić nierentowne linie dodatkowym kursami innych.

„Zmiany zaproponowane przez ZTM były w ubiegłym tygodniu konsultowane z radami osiedli” – przekazał Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Autobusy na najpopularniejszych liniach, czyli 0A, 0B, 18 i 19, w poszczególnych dniach i godzinach będą kursować co 15, 20 i 30 minut.

Autobusy linii: 26, 27, 34, 47 i 51, będą jeździć co 30, 40 lub 60 minut, w zależności od pory dnia, czy to jest dzień powszedni, sobota, czy niedziela.

Linia nr 26 będzie też obsługiwać na nowym odcinku trasy dodatkowe przystanki: Chmury, Inwestycyjna, Technologiczna, Biznesowa.

Zmiany tras dotyczą m.in. autobusów linii nr 4, które tylko w wyznaczonych godzinach będą skręcać na przystanek obok cmentarza przy ul. Cienistej.

ZTM dostosował godziny przyjazdu i odjazdu autobusów nr 53 do grafiku lotów rejsowych do i z lotniska Rzeszów-Jasionka.

Trasa linii nr 51, ze względu na znikomą frekwencję na ostatnim odcinku, została skrócona do przystanku Jasionka EME Aero. Ale będzie dodatkowo obsługiwać przystanek Jasionka PCN Łukasiewicz oraz Jasionka Port Lotniczy CWK.

Dwie linie: nr 55 i 56 zostaną zlikwidowane.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top