Biznes

Rzeszów: rolnicy będą mogli sprzedawać swoje plony w dwóch nowych miejscach

rzeszów produkty rolne sprzedaż kupno

Rzeszów. Prawdopodobnie już na przełomie września i października rolnicy będą mogli sprzedawać swoje plony na targowisku przy ul. Dworaka oraz w Parku Papieskim przy al. Armii Krajowej w Rzeszowie.

W Rzeszowie rolnicy mogą teraz sprzedawać swoje produkty na hali targowej przy ul. Targowej, na Placu Balcerowicza oraz na tzw. zielonych rynkach, m.in. przy ul. Staszica.

Niebawem handel płodami rolnymi będzie możliwy w dwóch kolejnych miejscach.

Pierwsze miejsce znajdzie się na targowisku przy ul. Dworaka, gdzie rolnicy będą mogli przywozić swoje produkty w piątki i soboty, w godz. 6-18.

Drugie miejsce to Park Papieski, przy którym zostaną wyznaczone miejsca do handlu. Tutaj sprzedaż żywności będzie się odbywać raz w miesiącu, w wyznaczone wcześniej soboty.

„Pomysł rozszerzenia handlu na te miejsca to odpowiedź na propozycje mieszkańców miasta” – przekazała wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak, cytowana w komunikacie.

Urzędnicy przekonują, że podobne sugestie, by zorganizować dodatkowe miejsca do handlu żywnością, słyszeli od samych rolników.

Miasto porozumiało się w tej sprawie z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, który w Boguchwale systematycznie organizuje targ z produktami hodowców i producentów warzyw. „Mamy nadzieję, że pomysł się sprawdzi” – dodała wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska.

Handel na targowisku przy ul. Dworaka oraz w Parku Papieskim prawdopodobnie rozpocznie się na przełomie września i października.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top