News

Rzeszowski MPK wprowadza nowe strefy komunikacyjne. A co z cenami biletów?

rzeszów komunikacja miejska strefy cena bilet

Rzeszów/Strefy komunikacyjne. Od soboty, 1 lipca, rzeszowskie MPK wprowadza nowy podział stref w komunikacji.

Strefa A będzie obowiązywać na terenie Rzeszowa, natomiast strefa B w gminach Tyczyn, Boguchwała, Świlcza, Lubenia i Łańcut.

– Do tej pory w mieście obowiązywały strefy A oraz A+B. Nie było natomiast osobno wydzielonej strefy B – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik ZTM w Rzeszowie.

Mieszkańcy poruszający się autobusami MPK tylko po strefie B, zapłacą za bilet miesięczny 110 złotych, a za 60-minutowy 4,40 zł. Nie zmienią się ceny biletów w strefie A, nadal bilet jednorazowy 60-minutowy będzie kosztował 5 zł, a miesięczny 125 zł.

Zmianie ulegnie natomiast koszt biletów w przypadku jazdy autobusem jednocześnie po strefie A i B, za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 6,20 ( poprzednia cena to 5 zł), a za miesięczny 155 zł (poprzednia cena 125 zł).

Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił również zasady kasowania biletów przy użyciu elektronicznej portmonetki, zapisywanej na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Przykładowo, podczas jazdy w strefie A z portmonetki zostanie pobrana opłata wg. taryfikatora dla tej strefy (jeżeli autobus kursuje tylko po niej).

Przy przejazdach międzystrefowych trzeba będzie się wylogować poprzez przyłożenie karty do kasownika i wówczas z karty zostanie pobrana dodatkowa opłata za przekroczenie kolejnej strefy lub zwrot środków jeśli pasażer wysiądzie wcześniej.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top