Poradnik

Samochody z Niemiec – jak znaleźć wymarzony pojazd?

samochód niemcy ubezpieczenie

Każdego roku do Polski sprowadzane są setki tysięcy samochodów z Niemiec. Kierunek ten cieszy się olbrzymią popularnością, czemu trudno się dziwić – auta zza zachodniej granicy są w bardzo dobrym stanie, a ich cena potrafi być zaskakująco atrakcyjna. Naturalnie więc pojawiają się pytania, jak zakupić pojazd z Niemiec, aby cała transakcja przebiegła bez najmniejszych komplikacji. Odpowiedzi okazują się nad wyraz proste…

Niemcy od lat są najpopularniejszym szlakiem, którym podążają Polacy w poszukiwaniu samochodów. Szeroki wybór wśród pojazdów najróżniejszego segmentu, korzystna cena i nieskomplikowane formalności są więcej niż zachęcające. Ważne przy tym, żeby pamiętać, iż w Państwa zasięgu pozostaje wiele możliwości nabycia nowego samochodu. Nie trzeba samodzielnie organizować podróży za granicę lub korzystać z usług pośredników. W tym miejscu pojawiają się Niemieckie strony z autami.

Używane samochody z Niemiec i ich popularność

Auto sprowadzone z Niemiec, nawet jeśli wymaga pewnych napraw i inwestycji, charakteryzuje bardzo dobry stan. Szybko przekonają się Państwo, że także pojazdy o stosunkowo wysokim przebiegu prezentują się lepiej niż odpowiedniki z innych państw całej Europy. Jest to jeden z głównych powodów, dla których Polacy tak chętnie korzystają z niemieckiego rynku wtórnego.

Ponadto samochody z Niemiec posiadają doskonałe wyposażenie – bez najmniejszych problemów znajdą Państwo dla siebie wymarzony model w najwyższym standardzie. A tego typu auto w Polsce, w tym używane, kosztuje znacznie więcej.

Nie tylko samochody – pojazdy użytkowe, motocykle i inne

Praktyka pokazuje, że Niemcy ochoczo korzystają z możliwości zbycia pojazdu Polakom. Organizują profesjonalne giełdy, jak i udostępniają polskie wersje stron internetowych, specjalizujących się w sprzedaży aut. Znajdą na nich Państwo nie tylko samochody używane, ale również motocykle, pojazdy użytkowe (niezbędne dla wielu przedsiębiorstw), dostawcze, busy, naczepy, kampery, a nawet maszyny rolnicze.

To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które cieszy się stale rosnącą popularnością. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby osobiście udali się Państwo na poszukiwania samochodu, lecz warto się do tego odpowiednio przygotować. W jaki sposób? Chociażby analizując drogę do przebycia. Płatne odcinki na A4 oraz A2 (w zależności, z którego regionu Polski Państwo wyruszają) wymagają korzystania z dodatkowych aplikacji.

Dostęp do jakościowych używanych samochodów z Niemiec

W świecie używanych samochodów z Niemiec łatwo trafić na nieuczciwego sprzedawcę (i niekoniecznie musi być to handlarz). Chcąc uniknąć wszelkich problemów i nieścisłości, zawsze powinni Państwo weryfikować stan techniczny pojazdu. Jak to zrobić, kupując przez jedną z dostępnych niemieckich stron internetowych?

Otóż mają Państwo prawo poprosić dotychczasowego właściciela o przeskanowanie dokumentów samochodu, aby móc prześledzić jego historię w rejestrach TUV i CEPiK. To doskonałe narzędzia, z których można się dowiedzieć praktycznie wszystkiego o niemieckich autach.

Na koniec pozostaje sprowadzenie wybranego samochodu z Niemiec do Polski. Dokonać tego można na wiele sposobów – jeśli planują Państwo samodzielne kierowanie pojazdem, należy pamiętać o konieczności wykupu tymczasowego ubezpieczenia OC, o którym więcej na stronie: ubezpieczenie.com.pl.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top