Inwestycje

Skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Borowej w Rzeszowie będzie przebudowane

rzeszów skrzyżowanie warszawska borowa

Rzeszów. Rzeszowski ratusz zlecił opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania ulic Warszawskiej i Borowej.

Na sąsiadującym z nim przejeździe kolejowym zostaną zamontowane rogatki. Będzie bezpieczniej – mówią urzędnicy.

Ponad cztery lata temu w wypadku na przejeździe kolejowym przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej w Rzeszowie zginęło troje młodych ludzi. Kierowca samochodu osobowego wjechał pod rozpędzony szynobus, bo widok na tory zasłaniał mu samochód dostawczy. Policja zarekomendowała montaż rogatek.

Miasto zrobiło pierwszy krok w tym kierunku – zleciło opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji.

Jak poinformował w środę Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa, przetarg na wybór firmy, która tym się zajmie, został już ogłoszony.

„Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji przebudowy skrzyżowania ulic Warszawskiej i Borowej wraz z rozbudową przejazdu kolejowo-drogowego” – przekazał Artur Gernand.

Inwestycja dotyczy rozbudowy dróg o długości 541 m. Na ulicach Warszawskiej i Borowej będą dodatkowe pasy ruchu. Projektant musi też zaplanować rozbudowę przejazdu kolejowo-drogowego, montaż rogatek i nowe oświetlenie uliczne.

Wykonawca dokumentacji zostanie wybrany wiosną. Projekt ma być gotowy w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy – przekazał rzeszowski urząd miasta.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top