Biznes

To najlepszy styczeń w historii podrzeszowskiego lotniska. Jest rekord

lotnisko rzeszów jasionka

Lotnisko/Rzeszów-Jasionka. Ze statystyk portu lotniczego Rzeszów-Jasionka wynika, że za nami najlepszy pierwszy miesiąc w historii lotniska.

Prawie 62 tysiące pasażerów zostało obsłużonych w styczniu 2024 roku, jest to o 7 procent lepszy rezultat od ubiegłorocznego, dotąd rekordowego.

– To świetne otwarcie roku i bardzo dobry prognostyk na kolejne miesiące – mówi Adam Hamryszczak, prezes lotniska Rzeszów-Jasionka.

lotnisko w rzeszowie

Grafika: port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Najwięcej pasażerów, prawie 28 tysięcy, obsłużył w styczniu Ryanair, który lata na trasach do Londynu (Luton i Stansted), Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina. Ponad 14 tys. osób wybrało podróże do Warszawy lub Mediolanu z LOT-em, a w czarterach (głównie do Egiptu) miejsca zajęło ponad 4 tysiące osób.

Niewiele mniej było ich w samolotach WizzAir (do Rzymu) i Lufthansy (do Monachium).

W styczniu najczęściej wybieranymi kierunkami okazały się Warszawa, Londyn i Dublin.

Już wiemy, że sezonie letnim pasażerowie będą mogli wybierać spośród kilkunastu kierunków regularnych i czarterowych oferowanych z podrzeszowskiego lotniska.

Ryanair do dotychczasowych połączeń dokłada od kwietnia trasy do hiszpańskiego Alicante i chorwackiego Zadaru, LOT wraca z międzykontynentalną destynacją do Nowego Jorku/Newark (USA) oraz krajową do Gdańska, Lufthansa dodaje drugi samolot dziennie do Monachium, a z WizzAir do Rzymu będzie można polecieć idealnie na weekend (rejsy w piątki i poniedziałki).

Natomiast biura podróży oferują czartery na słonecznych trasach do Turcji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Albanii, Tunezji i Czarnogóry, w tym nowości – Izmir i Majorkę.

Rok 2023 port lotniczy w Jasionce zamknął fantastycznym wynikiem ponad miliona obsłużonych pasażerów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top