Poradnik

W co inwestować w 2021 roku? Przegląd możliwości

w co inwestować w 2021

Jeśli należysz do grona osób, które w 2020 roku zwiększyły swoje aktywa, a jednocześnie jeszcze ich nigdzie nie zainwestowałeś, zobacz przegląd możliwości. Prezentujemy sposoby ulokowania środków w 2021 roku.

2020 rok zmienił podejście do inwestowania, jedne branże całkowicie zdyskwalifikował, a inne wyniósł na wyżyny. Inwestorzy start-upów związanych z branżą fitness, gastronomią czy eventami i rozrywką dostali po kieszeniach. Natomiast branża e-commerce rośnie w niespotykanym dotąd tempie. Biznes przenosi się do świata online, a Polacy zmieniają swoje nawyki zakupowe. O ile jeszcze rok temu z dystansem podchodzili do telemedycyny czy zakupów z opcją pod drzwi, to dziś z większą pewnością wydają swoje pieniądze za pomocą kilku kliknięć w telefonie.

Zmiany konsumenckie pchają za sobą również zmiany w biznesie. Wymuszają dostosowanie usług, produktów i ich dostarczania do klienta online’owego. Podobnie jest z inwestowaniem oszczędności.

Standardowe rozwiązania

Bezpieczną formą inwestowania jest zawsze zakup nieruchomości, ziemi i metali szlachetnych. Dość stabilnym rozwiązaniem, jednak takim, które nie przynosi większych zysków, są lokaty bankowe. Ci, którzy nie do końca są przekonani do funduszy inwestycyjnych, zazwyczaj gromadzą środki w banku i po roku nie odnotowują wysokich przychodów. Bezpieczeństwo lokat przyciąga osoby, które niekoniecznie chcą dużo zarobić, a ochronę pieniędzy cenią wyżej niż sam zysk.

2021 rokiem banków i energetyki

Analitycy giełdowi wskazują, że rok 2021 będzie dobry dla sektora bankowego i energetycznego. Szczególnie ten drugi, wspierany przez rządowe i unijne programy, rusza całą branżę do przodu. Wprowadzanie nowych technologii z zakresu energetyki na dużą skalę krajową łączy się bezpośrednio z zyskami w tej branży.

Eksperci podkreślają również, że rok 2021 będzie sprzyjać rynkom akcji i inwestorzy coraz śmielej powinni kierować tam swoje pieniądze. W 2020 roku całkiem dobrze zarobili ci, którzy zainwestowali w obligacje skarbu państwa dwuletnie przyniosły 2,1% zysku w skali roku, zaś dziesięcioletnie – ponad 4% zysku.

Jeśli chcemy lokować środki w fundusze inwestycyjne, to lepiej zainwestować w spółki dochodowe, które generują wysoką gotówkę, a zrezygnować z inwestowania w spółki wzrostowe, które dały bardzo dobrze zarobić w ostatnich dwóch latach. Niektórzy analitycy doszukują się w nich zmienności i nerwowości. Więcej porad o inwestowaniu w fundusze znajdziemy na tej stronie.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top