News

W dniu beatyfikacji rodziny Ulmów będzie dodatkowe połączenie lotnicze Warszawa-Jasionka

warszawa jasionka połączenie lotnicze loty

Beatyfikacja rodziny Ulmów/Połączenie lotnicze. W najbliższą niedzielę, w dniu beatyfikacji rodziny Ulmów uruchomione zostanie dodatkowe połączenie między Warszawą a lotniskiem w Jasionce.

Tak poinformował prezes podkarpackiego portu Adam Hamryszczak.

Dodał, że dodatkowa rotacja samolotu z Warszawy ma umożliwić chętnym pielgrzymom uczestnictwo w niedzielnej mszy beatyfikacyjnej w Markowej.

Hamryszczak zaznaczył, że dodatkowe połączenie to inicjatywa marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla.

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT wyleci z lotniska Chopina o godzinie 7.15, a wyląduje w Jasionce o godz. 8. Bilety dostępne są na stronie lot.com.

W niedzielę w Markowej o godz. 10 rozpocznie się msza beatyfikacyjna Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci.

Ulmowie zostali zadenuncjowani, prawdopodobnie przez granatowego policjanta, że ukrywają Żydów. Niemieccy żandarmi z posterunku w Łańcucie 24 marca 1944 r. dokonali masakry w domu Ulmów. Najpierw zginęli Żydzi. Wśród nich dwie córki sąsiadów Ulmów – Goldmanów: Golda (Genia) Gruenfeld oraz Lea Didner wraz ze swoim małym dzieckiem.

Zamordowano także trzech braci Szallów, ich 70-letniego ojca Saula Szalla oraz kolejnego mężczyznę z rodziny Szallów.

Następnie na oczach dzieci Ulmów, rozstrzelano Józefa i jego żonę Wiktorię, która była w siódmym miesiącu ciąży. Na końcu zabito dzieci – ośmioletnią Stanisławę, sześcioletnią Barbarę, pięcioletniego Władysława, czteroletniego Franciszka, trzyletniego Antoniego i półtoraroczną Marię.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top