Turystyka

W grudniu ruszają loty Rzeszów/Jasionka – Sri Lanka

loty sri lanka rzeszów jasionka

Rzeszów/Jasionka/Sri Lanka. Biuro podróży JoinUp! od 25 grudnia 2023 r. wprowadza ofertę przelotów z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka na Sri Lankę.

Czarterowe loty realizowane będą liniami SkyUp Airlines posiadającymi w swojej flocie Boeingi 737 oraz 737 MAX.

Szacunkowy czas podróży to 11 godzin i 15 minut, a docelowym potem lotniczym będzie, położone na południu wyspy, lotnisko MattalaRajapaksa.

Na ten moment zaplanowano 11 rotacji samolotu, w poniedziałki i czwartki co półtora tygodnia, do 8 kwietnia włącznie. Pasażerowie mogą wybrać opcje pobytu na 10 dni lub trzy tygodnie. Oferty dostępne są na stronie joinup.pl

– To obecnie najbardziej egzotyczna, transkontynentalna trasa czarterowa oferowana z naszego lotniska – skomentował Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Wyspa na Oceanie Indyjskim słynie z urokliwych pozostałości po starożytnej cywilizacji, złotych plaż, plantacji herbaty, kauczuku czy palmy kokosowej. Natomiast architektura kolonialna z czasów, gdy rządzili tu Portugalczycy, Holendrzy i Anglicy, zachwyca przybyszy.

loty sri lanka rzeszów jasionka loty sri lanka rzeszów jasionka

– Mieszkańcy Podkarpacia i sąsiednich regionów chcą także w sezonie zimowym bezpośrednio z Rzeszowa latać na urlop do odległych ciepłych destynacji. Mam nadzieję, że JoinUp! oraz inni touroperatorzy będą rozwijać tego typu ofertę w kolejnych sezonach – podsumował prezes Adam Hamryszczak.

W zimowej ofercie są też loty czarterowe do egipskich kurortów – Hurghady. Marsa Alam i Sharm El Sheikh – organizowane we współpracy z biurami podróży Anex, Coral Travel i JoinUp! Wśród 10 połączeń regularnych na pierwszy plan wybijają się połączenia do Włoch – PLL LOT do Mediolanu oraz WizzAir do Rzymu.

Embraery narodowego przewoźnika na krajowej trasie do Warszawy będą kursować aż 28 razy w tygodniu, zaś kolejnym hubem jest Monachium, dokąd codziennie nadal latać będą Bombardiery Lufthansy. Sześć obsłuży zaś Ryanair, który swoje Boeingi wysyła do Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu oraz East Midlands w Wielkiej Brytanii oraz do Dublina (Irlandia).

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top