Inwestycje

W Przemyślu rozpoczęto budowę Centrum Dowodzenia–Twierdza Przemyśl

twierdza przemyśl centrum dowodzenia

Przemyśl/Twierdza Przemyśl. Firma TEXOM Sp. z o.o. rozpoczęła prace budowlane Centrum Dowodzenia – Twierdza Przemyśl.

Prace prowadzone są w ramach projektu pn.: „Razem zmieniamy Przemyśl”. Obiekt, który zlokalizowany będzie przy stoku narciarskim w Przemyślu, ma zachęcać do zwiedzania obiektów wchodzących w skład Twierdzy.

Zakres prac, które będzie musiała wykonać firma obejmuje m.in. roboty murarskie, tynkarskie, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie instalacji elektrycznej, wykonanie wentylacji i instalacji centralnego ogrzewania, montaż wind, a także instalacji fotowoltaicznych.

Jak powiedział prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, na poziomie przyziemia znajdą się m.in. recepcja, szatnia, sanitariaty i pomieszczenia techniczne.

Stamtąd będzie można przejść do multimedialnych sal ekspozycyjnych. Na poziomie pierwszego piętra zaprojektowano salę kinową 5D, obszerne sale warsztatowe i konferencyjne z wyjściem na taras zewnętrzny. W obiekcie będzie znajdować się również restauracja o powierzchni 125 mkw.

Cały budynek ma mieć 53,28 m długości, 13,52 m szerokości i 11,30 m wysokości. Całkowita powierzchnia użytkowa wynieść ma 1095,01 mkw.

centrum dowodzenia twierdza przemyśl budowa

Budynek ma być gotowy pod koniec stycznia przyszłego roku. Wówczas zostanie wyposażony w ekspozycje; przetarg na tę część inwestycji ma być wkrótce ogłoszony.

Projekt został dofinansowany ze środków norweskich.

Twierdza Przemyśl to zespół obiektów obronnych znajdujący w Przemyślu i okolicach.

Budowę obiektów wchodzących w skład Twierdzy rozpoczęto w latach 1853-1856. Głównym celem Twierdzy miała być obrona Bramy Przemyskiej na styku Kotliny Sandomierskiej i Karpat, którą od stuleci wiódł szlak handlowy z Polski i Rusi na Węgry.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top