Biznes

W rok akcje podrzeszowskiej spółki ML System spadły o 40%. W tle strata i spadek sprzedaży

ml system
fot. ML System

W 2023 roku ML System zanotował skonsolidowaną stratę netto w wysokości 4,64 miliona złotych.

Rok wcześniej (2022 r.) spółka wypracowała zysk w wysokości 0,22 miliona złotych.

Zysk operacyjny wyniósł 3,08 miliona złotych, w porównaniu do 7,09 miliona złotych zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 25,68 miliona złotych, wobec 36,51 miliona złotych zysku w analogicznym okresie rok wcześniej.

„Rok 2023 był okresem intensywnych wysiłków zmierzających do zwiększenia eksportu, co zaowocowało ponad dwukrotnym wzrostem wartości sprzedaży w porównaniu z 2022 rokiem. Kontynuujemy nasze starania, aby w kolejnych latach utrzymać ten trend, skupiając się szczególnie na rynkach amerykańskim i australijskim. […] Pracujemy również nad wprowadzeniem nowych kanałów dystrybucji dla naszych nowych linii produktowych i jestem przekonany, że w kolejnym roku spółka zanotuje znaczny wzrost przychodów ze sprzedaży” – napisał prezes Dawid Cycoń w liście do akcjonariuszy.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 193,27 miliona złotych w 2023 roku, w porównaniu do 281,66 miliona złotych w roku poprzednim.

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży w 2023 roku wyniosły 193 265 tysięcy złotych i były niższe o 88 399 tysięcy złotych, czyli o 31%, w porównaniu do 2022 roku. Spadek sprzedaży wynikał z pogorszenia się ogólnej koniunktury w budownictwie oraz z zmian harmonogramów inwestycji realizowanych przez klientów. Wiele projektów budowlanych zostało wstrzymanych, zwłaszcza tych finansowanych ze środków KPO czy nowej perspektywy finansowej UE, a wiele miało przesunięte terminy realizacji prac, jak wynika z raportu zarządu.

W ujęciu jednostkowym strata netto w 2023 roku wyniosła 0,88 miliona złotych, w porównaniu do straty w wysokości 0,23 miliona złotych z roku poprzedniego.

Poniżej prezentujemy wykres akcji spółki ML System za ostatnie 12 miesięcy

ml system akcje

Stooq.pl

ML System to wyspecjalizowana firma technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV).

Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 roku.

Spółka ma siedzibę w Zaczerniu niedaleko Rzeszowa.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top