Inwestycje

W Rzeszowie powstanie pierwsza miejska pasieka. Powstanie na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

Wiosną przyszłego roku na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji powstanie pierwsza w Rzeszowie miejska pasieka.

Pomysł nie jest nowy, ponieważ już w 2001 roku na terenie, przy ujęciu wody dla miasta w Zwieńczycy stanęły prywatne ule. Teraz jednak za organizację i funkcjonowanie pasieki mają być odpowiedzialni pracownicy MPWiK a jej utrzymanie opłacane z funduszy spółki.

Jak przyznaje jej prezes – Robert Nędza – tereny należące do przedsiębiorstwa są odpowiednie obszarowo, ekologicznie czyste i dodatkowo oddzielone od miejskich zabudowań, a więc bezpieczne dla pszczół, mieszkańców i pracowników MPWiK.

Miejskich pasiek na świecie powstaje coraz więcej, a miód z nich pozyskiwany jest wysokiej jakości, a według najnowszych badań, często jest też dużo czystszy od tego otrzymywanego na terenach wiejskich – zapewnia prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Dylon.

Pierwsza miejska pasieka na Podkarpaciu powstała w Mielcu, funkcjonuje z powodzeniem do dziś.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróć