News

W Tarnobrzegu powstał nowy mural. Autorem Michał Stępień

tarnobrzeg michał stępień mural
Fot. R. Pytka

Tarnobrzeg. Na ścianie Liceum Ogólnokształcącego im. Kopernika w Tarnobrzegu powstał mural„Tarnobrzeg – Naprzód w kierunku gwiazd”.

Wielkopowierzchniowe malowidło ścienne to projekt autorstwa urodzonego w Tarnobrzegu plakacisty, Michała Stępnia. Był to jeden z tzw. projektów małych złożonych do Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego, w ubiegłorocznej jego edycji.

Jak we wniosku zaznaczył sam autor, Michał Stępień, projekt muralu powstał z sentymentu do Tarnobrzega i dumy z bycia jego mieszkańcem.

Autor w swoim projekcie nawiązał do historii miasta – jednym z głównych elementów muralu jest herb Tarnobrzega, Leliwa, zawarta jest na mim także dewiza herbowa rodu Tarnowskich, „Tendite in astra viri”, czyli „dążcie do gwiazd mężowie”. Nie zabrakło odniesienia do walorów przyrodniczych miasta, których symbolem stało się Jezioro Tarnobrzeskie.

W projekcie ważnym elementem jest także kosmos, ściśle związany z patronem liceum, Mikołajem Kopernikiem. Nawiązuje on do nieograniczonych możliwości stojących przed młodymi ludźmi, których pasja do nauki przyciągnęła do liceum, na którym mural powstał.

Mural w swoim zamyśle ma inspirować młodzież szkolną oraz mieszkańców Tarnobrzega do rozwoju, podnosić morale i dumę z bycia częścią tej społeczności.

Wykonanie muralu kosztowało niespełna 20 tysięcy złotych.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top