Turystyka

W Uhercach Mineralnych w Bieszczadach odbędzie się Podkarpackie Autokino

uherce mineralne autokino bieszczady podkarpackie

Uherce Mineralne. W najbliższą sobotę w Uhercach Mineralnych w Bieszczadach odbędzie się Podkarpackie Autokino. Miłośnicy filmów będą mogli w kinie samochodowym zobaczyć kilka produkcji związanych z regionem, porozmawiać z filmowcami, wziąć udział w warsztatach filmowych.

Jednym z organizatorów imprezy jest województwo podkarpackie. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy marszałka województwa podkarpackiego Tomasz Leyko, lokalizacja Podkarpackiego Autokina w Bieszczadach nie jest przypadkowa.

„To właśnie tutaj powstały filmy, które zostaną zaprezentowane w ramach wydarzenia, czyli +Boże Ciało+ i +Na granicy+, mini serial +Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy+, a także materiały z planu zdjęciowego trzech serii serialu +Wataha+” – dodał.

Ponadto obejrzeć będzie można niepublikowane dotychczas materiały tzw. „making of” z filmów „Boże Ciało” i „Na granicy”, przygotowane przez Adama Bieniasa, dziennikarza TVP3 Rzeszów.

Jak zaznaczył rzecznik, Bienias poprowadzi także rozmowy z aktorami i twórcami filmowymi, m. in. z Krzysztofem Grabowskim, Bartoszem Bielenią, Andrzejem Chyrą i Aleksandrą Popławską. „Jedną z atrakcji Podkarpackiego Autokina będzie konkurs, w którym nagrodą będzie możliwość zagrania w najbliższej planowanej realizacji filmu w województwie” – podkreślił Leyko.

W czasie wydarzenia przygotowana zostanie specjalna strefa dla dzieci, które m.in. będą mogły zobaczyć filmy: „Jak księżyc do słońca w gościnę się udał”, „Tajemnice drzew” oraz „Polaris: tajemnica nocy polarnej”. Dodatkowo zaplanowano blok animacyjny filmowo-bajkowy pod opieką doświadczonych animatorów, konkursy z nagrodami, warsztaty filmowe oraz tłoczenie okazjonalnych monet.

(PAP)

uherce mineralne autokino bieszczady podkarpackie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top