Biznes

ZM Ropczyce rozpoczynają nową inwestycję w SSE EURO-PARK Mielec

zm ropczyce sse euro park mielec inwestycje

ZM Ropczyce zdecydowały o rozpoczęciu realizacji nowego projektu inwestycyjnego w zakresie zwiększenia zdolności produkcyjnych – poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że otrzymała decyzję administracyjną wydaną przez Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK Mielec o udzieleniu wsparcia w postaci prawa do zwolnienia od podatku dochodowego w wysokości do 50 proc. kosztów kwalifikowanych nowych inwestycji.

Wartość kosztów kwalifikowanych inwestycji wynosi 74,88 mln zł, a zakończenie inwestycji planowane jest na koniec I półrocza 2027 r.

Wydana decyzja administracyjna obowiązuje przez 15 lat. (PAP Biznes)

Zakłady Magnezytowe Ropczyce (ZM Ropczyce) są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach.

Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 361,89 mln zł w 2021 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top