News

Ambasador USA Mark Brzeziński z wizytą w Przemyślu

mark brzezinski przemyśl
fot. UM Przemyśl

Mark Brzeziński/Przemyśl. W przeddzień 95. rocznicy urodzin Zbigniewa Brzezińskiego, Przemyśl po raz kolejny odwiedził jego syn, Mark Brzeziński – Ambasador USA w Polsce.

Wizyta poświęcona była odsłonięciu pamiątkowej tablicy poświęconej rodzinie Brzezińskich, wmurowanej w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu. 

Jest to szczególne miejsce dla rodziny Ambasadora Brzezińskiego, ponieważ zarówno jego dziadek jak i pradziadek byli związani z placówką, a w bezpośrednim sąsiedztwie mieścił się dom rodzinny Brzezińskich.

Podczas spotkania w Szkole Podstawowej, Brzeziński kilkukrotnie zwrócił uwagę na to jak duże więzi łączą go z Przemyślem. 

Następnie Ambasador Brzeziński udał się na spotkanie do Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, gdzie wygłosił okolicznościowy wykład pod tytułem ,,USA i Polska: dziś i jutro”.

Ambasador zwrócił uwagę na to, jak chęć wsparcia uciekających obywateli Ukrainy, umocniła relacje pomiędzy USA a Polską.

Mark Brzeziński wspomniał też swoją ubiegłoroczną wizytę, podczas której jego uwagę zwrócił ogrom pomocy udzielanej przez mieszkańców miasta, obywatelom Ukrainy. Na zakończenie spotkania, studenci mogli zadać pytania Ambasadorowi.

źródło: UM Przemyśl

1 komentarz

1 komentarz

  1. b

    1 kwietnia 2023 at 14:41

    I był też w tym przybytku, co Kuchciński? I książę angielski też miał tam jakieś biznesy, w końcu Ukraińce obsługują podobno szlak heroinowy z Afganistanu, a Angole od dawna się tym zajmują, poczytajcie o wojnach opiumowych. A przypieczętowują te deale w pedofilskich ukraińskich burdlach? A potem wymuszają broń, kasę i decyzje jak na kryptoRuskich PiSdach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top